Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre yurdun batı kesimlerinde bugün parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Öğle saatlerinde Ege kıyıları, akşam saatlerinde ise Marmara'nın doğusu ile Batı Akdeniz kuvvetli sağanak yağmur alacak. Diğer bölgelerde ise hava az bulutlu ve açık olacak.

4 İLE SEL UYARISI YAPILDI!

Yağışların etkili olacağı bölgeleri ve illeri açıklayan Meteoroloji Çanakkale, İzmir, Aydın ve Balıkesir'de ani su baskını ve sel felaketi ihtimali karşısında vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmalarını istedi. Ayrıca Manisa, Burdur, Antalya ve Denizli'de de sağanak yağmurlar etkili olacak. Bu sağanak yağmurların şiddeti diğer illere göre biraz daha düşük seviyede gerçekleşecek.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik meydana gelmeyecek. Sıcaklıklar ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yurdun doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde don ve buzlanma hadisesi meydana gelecek.

FIRTINA DENİZLERDE ULAŞIMI AKSATACAK!

Öte yandan bazı bölgelerde kuvvetli rüzgarlar hakim olacak. Rüzgarların akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın güneybatısı ile Kıyı Ege'de yer yer fırtınaya dönüşebileceği bildirildi. Bu fırtınanın denizlerde ulaşımda aksamalara neden olabileceği açıklandı.

isbilgisi.com