Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugünün hava durumu ve hava tahminlşeri kamuoyuna duyuruldu. Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin bugün çok bulutlu olacağını açıklayan Meteoroloji kuvetli yağışların hayatı olumsuz etkileyeceğini bildirdi.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER VE İLLER AÇIKLANDI!

Yapılan bilgilendirmeye göre Orta Karadeniz'in kıyı kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Sinop, Tokat, Erzincan ve Bingöl'de kuvvetli yağışlar meydana gelecek. Bu kuvvetli yağışların yer yar ani su baskını ve sel meydana getirme ihtimalinekarşı vatandaşların tedbirli hareket etmeleri istendi. Yurdun diğer bölgelerinde ise bulutlu bir hava etkisini gösterecek.

SICAKLIKLAR AZALACAK!

Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde sabahın erken saatleriyle gecenin geç saatlerinde buzlanma ve don olayı meydana gelebileceği bildirildi. Hava sıcaklıkları konusunda tahminini de açıklayan Meteoroloji sıcaklıkların iç ve doğu kesimlerde 2 derece ile 4 derece arasında düşeceğini ilan etti. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklarda herhangi bir değişim meydana gelmeyecek.

4 İLEKAR YAĞIŞI UYARISI!

Öte yandan Meteoroloji'ye göre 4 ilde bugün yoğun kar yağışı olacak. Buna göre Van, Muş, Hakkari ve Bitlis'te kar yağışı hayatı zaman zaman olumsuz etkileyecek.

isbilgisi.com