Türkiye'de kış mevsiminin gelmesi ama bunun hava durumuna tam anlamıyla yansımaması üzerine vatandaşların Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine dair ilgiyi arttırdı. Meteoroloji de son hava durumu tahminini kamuoyuna duyurdu.

YAĞIŞ BEKLENEN İLLER AÇIKLANDI!

Meteoroloji tarafından yapılan son tahminleregöre Orta Karadeniz Bölgesi, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Antalya, Isparta ve Burdur'da yarın gün boyu yağmur yağışı gerçekleşecek. İç Anadolu'nun kuzeyinde bulunan illerde ise karla karışık yağmur etkili olacak. Yarın gün boyu ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava sistemi hakim olacak.

KAR YAĞIŞI BEKLENEN BÖLGE!

Ülke genelinde yağışların beklendiği Meteoroloji tarafından kaydedilirken bu yağışların genellikle yağmur şeklinde olması beklendiği belirtildi. Ancak İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda yağışların kar yağışına dönüşebileceği açıklandı.

Sabah ve gece saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayları meydana geleceği tahmini yapılırken iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadiseleri olabileceği bildirildi.

isbilgisi.com