Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün bir son dakika açıklaması yaparak hava durumu tahminlerini kamuoyuna ilan etti. Ülke genelinde parçalı bulutlu bir havanın egemen olacağını belirten Meteoroloji, meydana gelecek yağış olaylarına dair de geniş bilgilendirmelerde bulundu.

YAĞMUR BEKLENEN İLLER AÇIKLANDI!

Meteoroloji'den verilen bilgilere göre Ordu ve Giresun çevreleri ile Tokat civarında sağanak yağmur etkili olacak. Sivas'ta ise karla karışık yağmur yağışı meydana gelecek. Sivas'ın yüksek kesimleri ise kar yağışı altında kalacak.

SİS VE PUS UYARISI!

İç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesinin meydana gelebileceğini aktaran Meteoroloji bu bölgelerde vatandaşların don ve buzlanma olaylarına karşı da dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi. Özellikle Ankara'da yaşayan vatandaşlar uyarılırken puslu ve sisli havanın hakim olabileceği belirtildi.

SICAKLIKLAR DEĞİŞMEYECEK!

Hava sıcaklıkları konusunda da bilgilendirme yapan Meteoroloji ülke genelinci ciddi bir sıcaklık değişimi olmayacağını bildirdi. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini açıklayan Meteoroloji ilerleyen günlerde mevsim normallerinin altında sıcaklıkların görülebileceğini belirtti.

YAĞMUR HASRETİ SÜRÜYOR!

Ülke genelind eyağışsız bir havanın gün boyunca devam edeceğini söyleyen Meteoroloji tahminler bir süredir yağış bekleyen Türkiye'ye umduğu haberi bugün de vermedi.

isbilgisi.com