Cumartesi günü başlayan yağmurlar bazı illerde etkisini gösterdi. Kurak bir kış mevsiminin yarattığı sorunların çöüzümüne çare olacak bu yağmurların ne kadar devam edeceği merak konusu oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bu haftanın hava durumu tahminleri açıklandı. Meteoroloji'nin yeni tahminleri ilgi odağı oldu.

YAĞMUR SONRASI KAR!

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre İstanbul'da Cumartesi günü başlayan ve etkisini gösteren yağışların 5 gün daha devam edecek. 15 Ocak Cuma günü ise bu yağışlar karla karışık yağmura ve kara dönüşecek.

HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerinde yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir havanın etkili olacağı yer aldı. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeyinde yağmur ve sağanak meydana gelecek. Yağışların yer yer gök gürültülü sağanak haline dönüşeceği bildirildi.

Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, İzmir, Aydın ve Muğla'da yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde devam eden sıcaklıkların da bu haftadan itibaren düşmeye başlayacağı bildirildi.

isbilgisi.com