Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni günün hava durumu raporunu yayınladı. Sarı veturuncu alarm veren Meteoroloji yurt geleninde yağışlı bir hava sisteminin etkili olmaya başlayacağını duyurdu. Çok kuvvetli yağışların beklendiği Antalya için turuncu alarm veren Meteoroloji yin eşiddetli yağışların beklendiği Muğla için de sarı alarm verdi.

SAĞANAK YAĞIŞLAR BAŞLADI!

Yapılan bilgilendirmeye göre başta batı kesimleri olmak üzere yurdun çok büyük bir bölümü bugün yağışlı olacak. Bu yağışlar sağanak yağış halinde gerçekleşecek ve yer yer şiddetli ve çok kuvvetli olabilecek. Kıyı Ege, Muğla , Aydın ve Antalya'da yağışlar saatte metrekareye 100 kg miktarında düşebilecek.

SEL VE SU BASKINI UYARISI!

Ankara'dan itibaren başlamak üzere İzmir'e kadar olan illerin tamamında yağışlı bir hava hakim olacak. Bu yağışlar zaman zaman hayatı olumsuz etkileyecek. Yağışların fazlalığı barajların dolması için büyük bir imkan sunacak. Ancak bu yağışlar aynı zamanda sel ve su baskınlarına neden olup vatandaşlara zor anlar yaşatabilecek.

Yurdun doğu kesimlerine bu sabah saatlerinden itibaren buzlanma ve don olayları görülecek. Doğu ve iç bölgelerde ise yer yer pus ve sis hadisesi meydana gelecek. Pus ve sis bölüm bölüm karayollarında ulaşımı aksatacak.

FIRTINA ÇATILARI UÇURABİLİR

İstanbul'da da bugün sağanak yağmur beklenirken en önemli uyarılardan birisi Orta ve Doğu Karadeniz'e yapıldı. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın çatı uçmalarına neden olabileceği açıklandı. Vatandaşlardan tedbirli hareket etmeleri istendi.

isbilgisi.com