Ana Sayfa GÜNDEM Meteoroloji Açıkladı Kar Etkili Olacak

Meteoroloji Açıkladı Kar Etkili Olacak

Meteorolojinin beklediği kar yağışı bugünden itibaren İstanbul’da etkisini göstermeye başlayacak.

8
0
Paylaş

Uzun süredir kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtı uzmanlar tarafından verildi. Cumartesi ve Pazar günü İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Kar yağışı Trakya’dan ülkeye giriş yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kışla mücadele araçları İstanbul’da beklenen kar yağışına karşı gerekli önlemleri aldı. Kar yağışı için meteoroloji bir de saat verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir haftadır çok ciddi uyarılarda bulunuyordu. İstanbul için kar yağışı uyarısı yapmıştı tahminlere göre İstanbul’da Cumartesi ve Pazar günü kar yağışı etkili olacak

Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz (Burdur hariç), Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Samsun, Amasya, Çorum, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevresinde de kar yağışının etkili olması bekleniyor sabah saatlerinde iç ve Doğu kesimlerde pusetsiz hadisesi görülebilir.

Meteorolojinin tahminlerine göre İstanbul’a cumartesi günü öğlene kadar karla karışık yağmur öğleden sonra ise kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji saat 15 sularında İstanbul’da pek çok bölgenin karla karışık yağmur şeklinde devam eden yağışların kara dönüşeceğini söyledi.

İSTANBUL °C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ANKARA °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

İZMİR °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kıyıları ile Çeşme Yarımadası yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here