Türkiye'de kış mevsiminde beklenen yağışların meydana gelmemesi sonucu barajlarda doluluk oranı kritik seviyelere kadar düştü. Herkes yağmur veya kar yağışının gerçekleşmesi ile barajlardaki problemin aşılmasını beklerken müjdeli haberi Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurdu.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ AÇIKLANDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki 5 gün boyunca ülke genelindebeklenen hava olaylarını açıkladı. İstanbul ve çevresinde beklenen yapışların Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde etkisi göstereceği bildirildi. Üç gün boyunca sürecek olan yağışlar barajlardaki doluluk oranını kritik seviyeden yukarıya taşıması tahmin ediliyor.

7 İLE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!

Meteoroloji bugün ise 7 ile sağanak yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji tahminlerine göre Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Muğla, Balıkesir, İzmir, Antalya'da sağanak yağışlar etkili olacak. Bu sağanak yağışların zaman zaman hayatı olumsuz etkileyebileceği bildirildi.

Yurdun doğu kesimleri için ise buzlanma ve don uyarısı yapılırken yine doğu ve iç bölgeler için sis ve pus alarmı verildi.

ÜÇ BÖLGE YAĞMURA DOYACAK!

5 günlük hava tahmini raporuna göre Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde yağmurlar etkili olacak. Üç gün boyunca devam edecek olan bu yağışlar gelecek hafta salı günü son bulacak. Ardından ise Türkiye yeni bir hava akımının etkisi altına girecek.

isbilgisi.com