Mesajlarım benden gizli okunmasın diyorsanız bunu yapın! WhatsApp mesaj kilitleme: WhatsApp'taki mesajlarınızın okunmasını istemiyorsanız sizde bunu yapın. Android cep telefonu kullananların yapabileceği bu özellik ile artık kimse sizden izin almadan mesajlarınızı okuyamayacak. Peki bu özellik nasıl açılır? WhatsApp'taki mesajlar nasıl kilitlenir?

5 dakikada tam şarj olan o telefon tanıtıldı! 5 dakikada tam şarj olan o telefon tanıtıldı!

WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinden yapmış olduğunu sohbetlerdeki mesajlarınızın ya da belge ve bilgilerin bir başkası tarafından görülmesini engellemek için yapılacak tek şey biyometrik korumadır. Bunun için ise ü çüncü taraf uygulamaları kullanmanıza gerek olmayacak. Telefonunuzda bulunan ayarlak kısmından yapılacak olan basit bir ayar değişikliği ile mesajlarınızı kilitleyebileceksiniz.

WHATSAPP MESAJ KİLİTLEME NASIL AÇILIR?

WhatsApp uygulaması üzerinden başlatmış olduğunuz sohbetlerdeki mesajları silmek istemiyor ve kimsenin okumasını da istemiyorsanız yapacağınız şey telefonunuz ayarlak kısmına girerek şu adımları izlemeniz olacaktır;

1. Adım: Android telefonlardaki Ayarlar kısmına gidin.

2. Adım: Güvenlik ve gizlilik seçeneğini tıklayın.

3. Adım: Cihaz kilidi seçeneğine tıklayarak Parmak İzi Kilidi'ndeki şifreyi girin. 

4. Adım: Parmak izi Ekle butonuna tıklayarak parmak izi oluşturun

5. Adım: Andoid teleonda WhatsApp uygulamasını başlatın.

6.Adım: Sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayarak menüye dokunun. Ayarların açılması ile Gizlilik seçeneğini seçin. Parmak izi kilidine girerek parmak iziyle kilidi aç tercihini etkin hale getirin. 

7.Adım: WhatsApp uygulamasını otomatik olarak kilitleme opsiyonlarından 1 dakika sonra ya da 30 dakika sonra seçeneklerinden birine tercih edin.

8. Adım: Bildirimlerden içeriği göster seçeneğini kapatıp kaydedin. 

İşte bu adımlar ile WhatsApp'tan yapmış olduğunuz hiç bir mesaj bir başkası tarafından görülemez.