Ana Sayfa GÜNDEM Mersin’de Bina Çöktü Şans Eseri Ölen Yok

Mersin’de Bina Çöktü Şans Eseri Ölen Yok

Mersin’de kaçak olarak 3 kat çıkılan bina çöktü. Binayı boşaltan ev sahipleri son anda kurtuldu.

7
0
Paylaş

Mersin’de 5 katlı bina çöktü. Mersin’de gece saatlerinde kolonlarından ses gelmesi üzerine binada yaşayanlar apartmanı boşaltmaya başladı. Şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmazken iki katlı olarak inşa edilen ve daha sonrasında bina 3 kat da eklendiği öğrenildi.

Mersin’in Merkez Toroslar ilçesinde Mevlana Mahallesi’nde 5 katlı binada oturanlar akşam saatlerinde kolonlardan ses geldiğini fark etti. Bu seslerin üzerine bina sakinleri apartmanı boşalttı ve akraba komşularının yanına yerleşti. Boş bina ise bu sabah saatlerinde çöktü olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri de enkazda arama kurtarma çalışması yaptı şans eseri çöken bina da ölen ya da yaralanan olmadı. Aramalarda binada kimsenin kalmadığı ve herkesin binayı çökmeden önce tahliye ettiği öğrenildi.

Binanın sadece 1 ve 2 katında insanlar yaşıyordu. Çöken binaya ek olarak 3 kat daha çıkıldığı fark edildi bina sahibi Hasan Yakut gazetecilere yaptığı açıklamada yengesi ve oğlunun oturduğu binayı kendilerini inşa ettiğini söyledi. Binanın normalde iki katlı olduğunu söyleyen ev sahibi bina 5 kat olduğu akşam binanın alt kolun demirlerin dışarı çıktığını gördüm. Çocuklara hemen binayı boşaltmaları gerektiğini söyledim hep birlikte dışarıya çıktık. Ayrıca beyaz eşyaları da çıkardık çocuklarımız her birimiz bir yerde komşularda uyuduk. Sabah binanın oynamasını gördüm bina olduğu yere doğru çöktü. Yani 40 yıllık emeğim bir anda bitip gitti. Açıklamalarında bulundu binanın durumu ile alakalı zabıta ekiplerinin geldiğini söyleyen Hasan Yakut evi boşaltmalarını söylediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here