Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişiye son dakika olarak duyurdular. Merkez Bankası'nın 27 ay sonra ilk kez faiz artırımına giderek politika faizini yüzde 8,5'den yüzde 15'e çıkarmasının ardından milyonlarca kredi kartı kullanıcısına kötü haberi verdiler. Kredi kartında azami faiz oranı yükseltildi. Oranları hemen kontrol edin! Bankadan bankaya değişiyor.

MERKEZ BANKASI'NDAN FLAŞ KREDİ KARTI KARARI!

Ekonomi gazetesinden Hüseyin Gökçe’nin haberine göre, Merkez Bankası'nın faizi yükseltmesinin ardından Temmuz ayında da geçerli olacağı ifade edilen kredi kartı azami faiz oranı yüzde 1.91’e yükseltildi. Peki kredi kartı azami faiz oranları ne kadar oldu? Hangi banka ne kadar faiz alıyor?

HEMEN KONTROL EDİN: ORANLAR DEĞİŞTİ

Kredi kartlarına uygulanacak azami faiz oranı her ay Merkez Bankası tarafından ilan edilen ‘referans faiz oranına’ 0.55 puan eklenerek belirleniyor. Resmi Gazete’de yayımlanan Merkez Bankası tebliği ile referans faiz 0.88’den 1.36’ya yükseltildi. Buna göre yüzde 1.36’ya 0.55 puan eklenmesiyle temmuz ayından itibaren kredi kartına uygulanacak azami faiz oranı yüzde 1.91’e yükseltilmiş oldu.

Buna göre kredi kartlarına temmuz ayında uygulanacak azami faiz oranı ise yüzde 1.36 olan referans faiz oranına 0.55 eklenmesiyle yüzde 1.91 olacak.