Valilik duyurdu! OHAL nedeni ile kamu çalışanlarına idari izinler belli oldu Valilik duyurdu! OHAL nedeni ile kamu çalışanlarına idari izinler belli oldu

Meral Akşener'in çağrısına Mansur Yavaş ve İmamoğlu'ndan açıklama geldi - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masanın 12. toplantısı sonrası masadan çekilmesi ve Kılıçdaroğlu adaylığına karşı çıkması sonrası Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu göreve çağırdı.

Ekrem İmamoğlu daha önce de genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunu açıklarken bu süreçte Meral Akşener ise masadan ayrılmasından sonra düzenlediği toplantıda, "Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada 6'lı masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı" diye konuştu.

Partisinin dayatmaya mecbur bırakıldığını ifade eden İYİ Parti genel başkanı, "Buna boyun eğmeyiz" dedi, İmamoğlu ve Yavaş'a da "Millet sizi göreve çağırıyor" diye seslendi.

MANSUR YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ!

Meral Akşener'in açıklamalarından hemen sonra da gözler Mansur Yavaş ismine çevrildi. 

Mansur Yavaş, "Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı'nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir." ifadelerini kullandı. Yavaş, mesajında Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabını etiketledi.

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA GELDİ!

Ekrem İmamoğlu da "Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP'nin öz evladı ve Millet İttifakı'nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Millet İttifakı'nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur" dedi.