Meral Akşener Açıkladı İBB Doğruladı! İçişleri Bakanlığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Hakkında Soruşturma Başlattı!

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nınsunduğu Çalar Saat programının canlı yayın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çok çarpıcı bir açıklamada bulunarak İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekram İmamoğlu hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Meral Akşener'in bu açıklaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından da doğrulandı.

GÜNDEM 16.11.2020 - 11:22 16.11.2020 - 11:22

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün FOX TV'de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın canlı yayın konuğu oldu. Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulunan Meral Akşener çok çarpıcı bir bilgiyle gündemi sarstı.

EKREM İMAMOĞLU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

Meral Akşener programda yapmış olduğu açıklamada, “İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Eften püften nedenlerle sizden olmayanlara soruşturma başlatarak mı yargı reformu yapıp yatırımcılara güven vereceksiniz. İktidarın sözleri ile yaptıkları uyuşmuyor.” dedi.

Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında yapmış olduğu bu açıklamanın doğru olup olmadığı merak konusuyken bunu doğrulayan isim ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun oldu. Murat Ongun sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma açıldığını doğrularken soruşturma konusunda Kanal İstanbul olduğunu belirtti.

Murat Ongun sosyal medya üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Meral Akşener'in soruşturma açıldığına dair sözleri tamamen doğrudur. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği, Ekrem İmamoğlu hakkında “Ya Kanal Ya İstanbul” ve “Kanal İstanbul'a Kimin İhtiyacı Var” afişleri ile alakalı olarak inceleme başlattığını İBB'ye tebliğ etmiştir. İlgili afişlerin Anayasa'nın 104., 123. ve 127. maddelerinde yer alan “İdarenin bütünlüğü ilkesine ve devlet politikasına kamu kaynağı kullanılarak muhalefet edilmesinin mümkün olmadığı” gerekçesiyle 7 gün içerisinde yazılı ifade verilmesi talep edildi.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan soruşturma kamuoyunda şok etkisi yarattı. Muhalefet cephesi bu soruşturmayı sert bir şekilde eleştirirken iktidar cephesi ise kanunun gereklilikleri neyse onun yapıldığını ifade ettiler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@