Ana Sayfa GÜNDEM Memurluğu Bırakıp Solucan İşine Girdi

Memurluğu Bırakıp Solucan İşine Girdi

Memuriyeti bırakarak solucan ve solucan gübresi imalatı işine giren genç girişimci halinden memnun.

10
0
Paylaş

Denizli’de yaşayan Eyüp Karakuş ilgili olduğu ve uzun sürede araştır solucan gübresi işine girdi. Adliyedeki işinden istifa eden Eyüp Karakaş masa başında çalışmak yerine girişimci olarak solucan gübresi tesisini kurdu.

Denizli Adliyesi’nde Kâtip olarak görev yapan Eyüp Karakuş 3300 TL maaş alıyordu. Evli bir evli ve bir çocuk babası olan girişimci ilgisini çeken solucan yetiştiriciliği için uzun süre araştırma yaptı. Solucan ve solucan gübresi üretimini kolay yapılabilir ve az masraflı bir iş olduğunu tespit eden Karakuş hobi amacıyla küçük kapalı bir alanda üretime başladı.

Herkesin hayallerinin peşinden koşmasını söyleyen Karakuş insanlar memur olmak için çabalıyor ancak ben insanların hayallerini gerçekleştirmesini daha doğru buluyorum. On binlerce insan memur olabilmek için çalışıyor çabalıyor içimdeki girişimcilik ruhu beni böyle bir işe itti. Bundan dolayı memnuniyet duyuyorum. Memuriyetten kazandığım parayı da bu işleri harcadım şu anda Türkiye’de büyük sayılabilecek bir tesis işletiyorum.

Ailesinin bu süreçte kendisine çok fazla destek olduğunu söyleyen Karakuş tesisimde 100 milyona yakın solucan yetiştiriyorum. Bu iş sayesinde çok daha fazla para kazanıyorum. Ayrıca daha az yoruluyorum solucanlarla ilgilenmekten dolayı çok memnunum burada sadece solucanlar benden sadece yemek bursu istiyorlar 24 saat benim için çalışıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here