Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işsiz vatandaşların dertlerine çare olmaya devam ediyor. Her gün binlerce işsizi iş sahibi yapan İŞKUR, yayınlanan ilanları takip eden işsiz vatandaşları iş gücüne kazandırıyor. İstihdam edilen vatandaşlar hem iyi bir işe hem de geliri yüksek bir maaşa kavuşuyorlar.

İŞKUR tarafından 27 Nisan 2020 Pazartesi gününün iş ilanları yayınlandı. Buna göre hem kamuda hem de özel sektörde binler yeni personel aranıyor. Bu ilanlarda en çok ilgi gösterilenler ise kamu memur alımı ilanları oldu.

İŞKUR'un yayınladığı son ilanlara göre farklı kamu kurumları yeni memurlar almak için ilana çıktılar. Memur olmak isteyen işsiz vatandaşlar ilanların şartlarını araştırmaya başladılar. İŞKUR ilanlarına nasıl ulaşılır? İŞKUR ilanlarına nasıl bakılır?

İŞKUR ilanlarını incelemek isteyen vatandaşlar kurumun resmi internet sitesi ile bunu kolaylıkla yapabilirler. İŞKUR internet sitesinin ana sayfasında yer alan iş ilanları sekmeleri kullanılarak ilanlar incelenebilir. Kamu ve özel sektör tarafından verilen ilanlar ayrı ayrı listelenmektedirler.

İŞKUR KAMU MEMUR ALIMI İLANLARI

İçişleri Bakanlığı İçişleri Uzman Yardımcılığı Sınav İlanı

İçişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 15 İçişleri Uzman Yardımcısı işe alınacak. 3 ve 5 Haziran arasında Ankara'da sözlü sınav yapılacak. KPSS'den 70 ve üzerinde puan almış vatandaşlar bu kadrolara başvurabilecekler. Başvuranlardan en yüksek KPSS puanına sahip 60 kişi sınava girmeye hak kazanacak.

Aksaray Taşpınar Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri Alımı İlanı

Taşpınar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak 1 adet itfaiye eri istihdam edilecek. Bu kadro için B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve lisans mezunu olmak gerekiyor. KPSS'den de en az 55 puan şartı isteniyor.

Çanakkale Evreşe Belediye Başkanlığı İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alımı İlanı

Evreşe Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak 3 memur alınacak. Erkek ve kadın ayrımı yapılmayan ilanda lisans mezunu olmak ve B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. Ayrıca KPSS şartı bulunuyor.

Tokat Baydarlı Belediye Başkanlığı İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alımı İlanı

Baydarlı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak 2 memur alınacak. Bu kadrılara girmek için lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekiyor. Ayrıca KPSS'den 65 puan isteniyor.

Bingöl Belediye Başkanlığı İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alımı İlanı

Bingöl Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak 5 memur alımı yapılacak. Lisans mezuniyeti istenen ilanlarda KPSS'den 70 puan şartı bulunuyor.

Erzurum Pazaryolu Belediye Başkanlığı İlk Defa Atanmak Üzere Memur Alımı İlanı

Pazaryolu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak 1 memur alımı yapılacak. Lisans mezunu şartı bulunan ilana göre KPSS'den 60 puan isteniyor.

isbilgisi.com