Ana Sayfa DÜNYA Meksika’da Katliam Gecesinde 5 Kişi Öldü

Meksika’da Katliam Gecesinde 5 Kişi Öldü

Meksika Cancun'daLa Kuka adlı gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırı da 5 kişi hayatını kaybetti.

7
0
Paylaş

Meksika Cancun’daLa Kuka adlı bir gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişinin öldüğü, 2’si ağır olmak üzere 5 kişinin de yaralı olduğu biliniyor. Eyalet savcılığının verdiği bilgilere göre ağır silahlarla bara giren saldırganların, içeri girer girmez, barda bulunan çalışanlara ve müşterilere ateş etmeye başladı.Saldırı sonrasında bardaki 5 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Polis hala olay hakkında araştırmalara devam ediyor.

40 Günde 3 Büyük Katliam

Meksika’nın en gözde turizm şehirlerinden biri olan Cancun’da 40 gün içerisinde yaşanan 3 büyük katliam oldu. 6 Ocak’ta Playa del Carmen’dekiLasVirginias isimli bara saldırı olmuştu. Bu saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. 20 Ocak’ta bir ev partisi sırasında yapılan silahlı baskın sonucundayine 7 kişi hayatını kaybetmişti.

Cancun’da Barda Silahlı Saldırı

Meksika’nın QuintanaRoo eyaletine bağlı gözde turizm şehirlerinden olan Cancun şehrinde La Kuka adlı bir gece kulübüne giren 4 silahlı saldırganınsaldırı düzenlendiği biliniyor. Saldırıyı düzenleyen 4 saldırganın gece kulübüne girer girmez ateş etmeye başladığı biliniyor. QuintanaRoo Eyaleti Başsavcısı, bu saldırıda 5 kişinin öldüğünü ve 2 kişi ağır olmak üzere 5 kişinin de yaralandığını bildirdi.Polis olayın izini sürerken kaçan saldırganları da aramaya devam ediyor.

Cancun’un bulunduğu QuintanaRoo eyaletinde ise yaşanan katliamın sorumlusu olarak,Jalisco Karteli ve Los ZetasKarteli’nin yıllardır birbirlerine üstünlük sağlamak çatışma yaptıkları biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here