Ana Sayfa DÜNYA Meksika’da Deneyimli Gazeteci Öldürüldü

Meksika’da Deneyimli Gazeteci Öldürüldü

 Jesus Ramos Rodriguez, 2019 yılından bu yana ülkede öldürülen iki gazeteci oldu. Deneyimli gazetecinin neden öldürüldüğü araştırılıyor.

8
0
Paylaş

Meksika’da deneyimli gazeteci ve radyocu 58 yaşındaki Jesus Ramos Rodriguez,  uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Deneyimli gazetecinin neden silahlı saldırıya maruz kaldığını ise polis araştırıyor. Meksika’da Jesus Ramos Rodriguez,  ölümünün ardından 2019 yılında öldürülen ikinci gazeteci oldu.

Olay ülkenin güneydoğusundaki tabasco eyaletinde gerçekleşti zapata Belediyesi’nde meydana gelen olayda 20 yıldan fazla süredir gazetecilik yapan Jesus Ramos Rodriguez, öldürüldü. Bir arkadaşlarıyla kafede buluşan ve vakit geçiren gazeteci yanlarına gelen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı talihsiz gazeteci olay yerinde hayatını kaybederken saldırıyı düzenleyen kişi kaçtı. Deneyimli gazeteciyi öldüren kişinin ekip olarak mı yoksa tek başına mı böyle bir olaya kalkıştığı ise polis raporunun ardından ortaya çıkacak.

Meksika’da 19 Yılda 140 Gazeteci Öldürüldü

Meksika’da bu konuyla ile ilgili açıklama yapan Meksika ulusal İnsan Hakları Komisyonu ülkede 2000 yılından bu yana 140 gazetecinin öldürüldüğünü 21 gazetecinin ise halen daha kayıp olduğunu söyledi.

Jesus Ramos Rodriguez, 2019 yılından bu yana ülkede öldürülen iki gazeteci oldu daha önce Ocak ayında genel bir radyo istasyonunda yönetici olarak çalışan 34 yaşındaki Jose Rafael Murua Manriquez öldürülmüş ve cesedi 20 Ocak’ta Baja California Sur eyaletinde Mulege bölgesinde bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here