Magazin gündeminin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan şovmen Mehmet Ali Erbil uzun bir aranın ardından yeniden gündeme geldi. Sosyal medya fenomeni Ece Ronay Bilir'e attığı mesajları ifşa olan Mehmet Ali Erbil ‘elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarını işlediği gereçkesi ile 8 ila 10 aya kadar hakkında hapis cezası istenmişti. 

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

MEHMET ALİ ERBİL'E HAPİS CEZASI VERİLDİ!

Uzun süredir devam eden dava sonuçlandı. Sosyal medya fenomeni Ece Ronay Bilir'in şarkısında yer alan Mehmet Ali Erbil, ünlü fenomen attığı mesajlar ortaya çıktığında 'mesajlardan haberim yok' demişti. Ece Ronay Bilir'le arasında devam eden dava sürecinin ardından mahkeme kararı verdi. 

Ece Ronay Bilir ve Mehmet Ali Erbil'in katılmadığı Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada yeni bir gelişme yaşandı. Tarafların avukatları davada yerini alırken mahkeme tarafından dava karara bağlandı. Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil hakkında 'tehdit' suçunun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle bu suçtan beraat kararı hakkında verilirken ‘Hakaret’ suçundan 13 bin 100 TL adli para cezası verilmesine karar kılındı. Aynı zamanda Mehmet Ali Erbil  ‘Cinsel taciz’ suçundan ise 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.