Ana Sayfa GÜNDEM Meclis Askerlik Sistemini Gündeme Alacak

Meclis Askerlik Sistemini Gündeme Alacak

25
0
Paylaş

Seçimlerin sona ermesiyle birlikte gözler yeni askerlik yasası ne zaman meclise gelecek yönündeydi. Mecliste mesai 9 Nisan Salı günü başlayacak ve ekonomik paketler yargı paketi ve bedelli askerlik düzenlemeleri gündemin ana maddeleri olacak.

Milli Savunma Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı tek tip askerlikte kararlar alınmış ve yeni sistem düzenlemesi için meclise sunulması bekleniyor. TBMM 31 Mart seçimleri nedeniyle çalışmaların 24 Şubat’ta ara verdik. Türkiye Büyük Millet Meclisi 9 Nisan’da tekrardan mesaiye devam edecek. Meclis gündeminin ana konuları arasında ekonomik paketler yargı paketi ve bedelli askerlik konusu yer alacak.

Meclis’in gündeminde ekonomik pakette başta olmak üzere yargı reformu ve yeni askerlik sistemi yer alacak. Maliye ve Hazine Bakanlığı vergi reformu yasası üzerinde çalışmaları halen daha devam ediyor. Çalışmalar tamamlanmasının ardından meclis gündemine gelecek bir diğer düzenleme ise Hal Yasası ile alakalı sebze ve meyve fiyatlarındaki aşırı artış önlemek için devlet yeni yasalarla birlikte bunun önüne geçmeye çalışacak.

Nisan ayında Meclis’e sunulması beklenen toptancı hallerinde komisyoncuları aradan çıkarma yasası da kesinlikle önemli konular arasında yer alıyor. Ayrıca kıdem tazminatı fonu ve perakende yasası da meclise sunulacak diğer önemli konuların başında geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here