O illerde sabah saatlerinde peş peşe deprem meydana geldi! O illerde sabah saatlerinde peş peşe deprem meydana geldi!

MEB tarafından açıklama yapıldı! 5-17 yaş arası okula giden öğrenciler için okullar tatil edildi - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından okullar ile ilgili çok önemli açıklamalar gündeme düştü. Buna göre ise Bakan Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamalarda öğrenci ve velilerin de merakla takip ettiği okulların açılma tarihlerine ilişkin de değerlendirmeler de bulunuldu.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü itibariyle okullarda eğitim öğretimin ikinci yarısının başlaması beklenirken bu deprem felaketi sonrasında ise birçok bölgede eğitime ara verilmişti. Bakan Özer bu süreçte okulların tatil edilmesiyle ilgili değerlendirmeler yaparken Kahramanmaraş merkezli depremden de etkilenen Adana için açıklama yaparak 13 Mart 2023 tarihi itibariyle başlayacağı da ifade edildi.

Bakan Özer tarafından Adana 112 Acil Çağrı Merkezi'nde basın toplantısı düzenlenirken yapılan açıklamada ise 71 ilde eğitim öğretimin 20 Şubat tarihi itbariyle başladığı da aktarılmıştı.

BAKAN SON DAKİKA AÇIKLADI

Türkiye'de depremden etkilenen 10 şehirde eğitimi normalleştirebilmek adına çalışmalara hız kesmeden devam eden Bakan Özer,  açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Şu anda 10 ilde eğitim öğretime ara verilmiş olsa da çadırlarda, konteynerlerde, prefabrik okullarda çocuklarımız için vermiş olduğumuz destekler şu ana kadar kesintisiz bir şekilde devam etti. Önceliğimiz sık sık ifade etmiş olduğumuz gibi müfredata dayalı eğitim değil, 10 il için çocuklarımızı düşünüyoruz. Çocuklarımızın psikososyal, duygusal sağlamlıklarına destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız." dedi.

13 MART TARİHİNE KADAR OKUL YOK

Bakan Mahmut Özer tarafından gelen açıklamalarda 10 şehirde çok dinamik süreçlerin yaşandığı ve her geçen gün değişecek bu verilere göre de kararların güncellendiği ifade edilerek Adana'da 1 Mart 2023 olarak belirlenen tarih 13 Mart tarihine kadar daha ertelendiği ifade edildi.