Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İllerin Sayısı 44'e Yükseldi! Hangi İllerde Sokağa Maskesiz Çıkmak Yasak?

Türkiye'de koronavirüs salgınının yeniden hareket alanı kazanmasının ardından yeni koronavirüs önlemleri alınmaya başlandı. Alınan son koronavirüs önlemlerinin başında ise maskesiz sokağa çıkma yasakları geliyor. Türkiye'de hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak?

GÜNDEM 16.06.2020 - 23:52 16.06.2020 - 23:52

Türkiye'de ölümcül salgın koronavirüs son günlerde yeniden kendisini göstermeye başladı. Tüm dünyayı kuşatan salgın hastalık ile mücadelede Türkiye'nin bu zamana kadar elde ettiği başarıların sürmesi için koronavirüsün yayılımının engellenmesi gerekiyor. Bunun için koronavirüs tedbirleri yeniden gündeme gelirken bu tedbirler sokağa çıkma yasakları gibi sert kısıtlamalar olmuyor.

Koronavirüs salgını ile alakalı olarak günlük rakamların beklentilerin üzerinde çıkmasıyla her ilde ayrı ayrı uygulanan meskesiz sokağa çıkma yasakları daha çok önem kazandı. Bugün itibariyle maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin sayısı yeniden yükselişe geçti. Dün itibariyle toplam 42 ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLERİN LİSTESİ

Elde edilen bilgilere göre maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin sayısı 44'e yükseldi. Bu iller ise Adıyaman,Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bitlis, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize, Yalova ve Şanlıurfa şeklinde açıklandı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI KAÇ TL

Maskesiz sokağa çıkma yasağı kararları İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınıyor. Bu kararlara uymayan vatandaşlara ise para cezası veriliyor. Yasak uygulanan şehirlerde her gün binlerce vatandaş maskesiz sokağa çıkma yasağı kapsamında 3.150 TL ceza ödemek zorunda kalıyorlar.

Öte yandan maskesiz sokağa çıkma yasaklarının çok daha fazla ilde uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

isbilgisi.com