Gazetecei Cansu Canan Özgen ile ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı hafta sonunda Instagram üzerinden bir canlı yayın gerçekleştirdiler. Bu yayının son kısmında ise İlber Ortaylı canlı yayının sona erdiğini düşüneren Cansu Canan Özgen için, “Maşallah, şuna bak” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler ise hafta sonunun en çok konuşulan olayı haline gelerek İlber Ortaylı'ya taciz eleştirileri yapılmıştı.

İLBER ORTAYLI'DAN "MAŞALLAH" AÇIKLAMASI!

Oldukça ağır şekilde eleştiri alan İlber Ortaylı bu olay sonrasında ilk açıklamasını Hürriyet Gazetesi'nden Fulya Soybaş'a yaptı. Konunun yanlış anlaşıldığını söyleyen İlber Ortaylı, “Yayın yaptığım kızımızı ben çok akıllı, güzel ve kendini geliştirmiş buluyorum. Güzel olduğu zaten belli bunu benim söylememe de gerek yok. Giyimi, makyajı, durulu, soru soruşu, Türkçeyi çok güzel bir şekilde kullanışı ile gerçekten çok mükemmel bir kişilik var karşımızda. Ben ona maşallah demeyeceğim de kime maşallah diyeceğim.” dedi.

Açıklamalarını sürdüren İlber Ortaylı, “ne yapmışım bu hanım kızımıza ben. Takdir edip maşallah demişim. Bu sözler üzerinden bir taciz devşirmek akıl alacak iş değil. Ben bu hanım kızımızla ne kadar zamandır program yapıyorum. Taciz gibi bir ahlaksızlığa bulaşmış olsam bu olabilir mi? Bu kızımız süreç içerisinde kendisini geliştirdi ve TV dünyasında önemli sunuculardan birisi haline geldi. Ben de ona her zaman maşallah derim, kime ne? Benim dediğim maşallah o taciz iddiasını ortaya koyanların anladığı gibi bir maşallah değil. Türkiye'de sosyal medya Agora olmuş. Herkes konuşuyor ama sadece gürültü yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

ÖMRÜMÜZÜ VERDİK AMA BU APTALLARI EĞİTEMEDİK!

Kendisini eleştirenleri de hedef alan İlber Ortaylı, “Ben cahil dediğimde bir dönem beni kınamıştılar. Bunlar cahil değil düpedüz aptal sürüsü olmuşlar. Bir iyi niyetli maşallah lafından taciz ortaya çıkarmışlar. Herkesi kendileri gibi zannediyor bu aptallar sanırım. Ömrümüzü verdik ama bu aptalları eğitemedik.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com