Ana Sayfa GÜNDEM Maltepe’de Sandık Sayımlarına Devam Ediliyor

Maltepe’de Sandık Sayımlarına Devam Ediliyor

Maltepe de oy sayıma işlemleri tekrar başladı.

10
0
Paylaş

Maltepe’de kalan sandıkların sayımı devam ediyor. yüksek Seçim Kurulu Maltepe ilçesindeki tüm oyların sayılmasını kararlaştırılmıştı. YSK daha önce de tüm oyunların iptali yönünde ki gelen başvuruyla reddetmişti.

Böylelikle dün başlayan ve akşama doğru sona eren oy sayım işlemleri şu anda kaldığı yerden devam ediyor. sayımlar Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. şu anda Maltepe’deki oylar için 2 Seçim Kurulu sayma işlemlerine devam ediyor. Daha önce 2 olan Seçim Kurulu oyların hızlı sayılabilmesi için 12’ye kadar yükseltilmişti. ancak kalan oylar için 2 seçim Kurulu oy sayma işlemlerine devam ediyor.

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 123 sandık kalmıştı. görevlerini şu anda 4 sandık saydığı ve toplamda 119 sandık kaldığı öğrenildi. AK Parti MHP ve CHP yetkilileri de sayın işlemlerinin başında duruyor. özellikle CHP de çok sayıda Milletvekili Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde nöbet tutuyor. Ayrıca bölgeye çok sayıda vatandaş da geldi.

Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve işlemlerini en az bir hafta daha süreceği tahmin ediliyor. 123 sandıkta baştan sayım işlemleri 119 sandığa kadar inmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here