Ana Sayfa GÜNDEM Maltepe’de Oy Sayımı Tekrarlanıyor

Maltepe’de Oy Sayımı Tekrarlanıyor

Maltepe de oylar en baştan sayılacak.

7
0
Paylaş

Alınan kararla birlikte Maltepe’deki oylar tekrardan sayılacak. Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir buçuk haftadır devam eden oy sayımları durduruldu.

Oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Birinci ve 2. seçim kurulları ilave masalarda sürdürülen oy sayımını tamamının iptal edilmesine karar verdi. Karar AK Parti MHP Saadet Partisi ve 2 memur üyenin oyları ile birlikte alındı. CHP ise alınan bu karara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Sayın süreci çok yavaş bir şekilde ilerliyordu. Cuma günü 2 olan masa sayısı 12’ye kadar çıkarılmıştı. Pazar akşam saatlerinde de 1089 sandıktan 900’den fazlası sayılmıştı. Kararın bugün açıklanması bekleniyordu ancak alınan yeni kararla birlikte Maltepe ilçesindeki oyların tamamı en baştan sayılacak.

Eğer sayımlar iptal edilmeseydi Maltepe’deki seçim süreci bugün bitecekti. Oy sayma işlemlerinin bitmesiyle birlikte nihai karar verilecekti. Maltepe’de 371 bin seçmen bulunuyor ilçede bulunan seçmenden 309 bin seçmen oy kullanmıştı.

Alınan kararla birlikte Maltepe’deki oylar en baştan sayılmaya başlanacak. Oyların en baştan sayılmaya başlamasıyla birlikte süreci birkaç haftada uzaması bekleniyor. Eğer Maltepe’deki oy verme işlemleri devam etseydi. Bu sabah oy sayma işlemleri bitecek ve çok büyük ihtimalle Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için birinciliğini ilan edecekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here