Maliye Bakanı Albayrak Bankalara Çağrıda Bulundu! Kredi Başvurularına Kolaylık Gelecek Mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün bankacılarla gerçekleştirmiş olduğu toplantının ardından önemli çağrılarda bulundu. Bu süreçte kredi ödemelerinde müşterilere yardımcı olunması için bazı önerilerde bulundu.

EKONOMİ 23.06.2020 - 13:45 23.06.2020 - 13:45

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün Bankalar Birliği için düzenlenen 63. Genel Kurulu toplantısında konuşma yaptı. Salgın sonrasında normalleşme için gerekli adımlar atılırken tüm bankalar için uyarılarda bulundu. Türkiye Bankalar Birliği içinde bazı çağrılarda bulundu. Yapmış olduğu çağrıda ‘Herkesin bu dönemde milli bir şuur ile hareket etmesini istiyorum. Kredi ödemeleri konusunda gerekli kolaylıkların sağlanması özellikle bu dönemde son derece önemli’ dedi.

Bankalara Önemli Çağrılarda Bulundu!

Son dönemlerde kredi paketleri arka arkaya açıklanmaya başladı. Kamu bankalarının sunmuş olduğu destek ve kolaylıkların yanı sıra diğer bankalar içinde bu süreçte ellerini taşın altına koymaları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Albayrak açıklamalarında ‘Salgın öncesindeki dönemde göstergelere bakıldığı zaman olumsuz bir hava hakimken yeni yeni normalleşme adımlarını attığımız bu günlerde ekonomik göstergelerin iyiye gittiğini görmeye başladık. İyileşme sürecine açıklanan kredi paketleri de destek vermeye devam edecek. Gelişmelerin yaşanması ile birlikte ihracat alanında da önemli gelişmelerin yaşanacağını düşünüyoruz’ dedi.

Kredi Başvuru ve Ödemelerinde Kolaylık Gelecek Mi?

Normalleşme süreci ile birlikte ekonomide yeni bir adımın atıldığına dikkat çekildi. Bu süreçte reel sektörü de destekleyecek bazı çalışmaların yapılması gerektiğine inanılıyor. Bu durumda bankalara yapılan çağrılarda müşterilerin ödeme güçlerine yönelik bir plan çizilmesi gerektiğinin altı çizildi. Bundan sonraki süreçte ise kredi ödemelerinde uyarılar sonrasında bankaların yeni yöntemler üzerinde çalışabilecekleri düşünülüyor.

isbilgisi.com