Ana Sayfa GÜNDEM Malatya Güne Depremle Uyandı

Malatya Güne Depremle Uyandı

Malatya da sabah saatlerinde en yükseği 4,1 olan depremler meydana geldi.

4
0
Paylaş

Malatya’nın Arguvan ilçesinde sabah saatlerinde 3,1, 3,6 4,1 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre şehirde can ya da mal kaybı yok. Yaşanan depremlerden dolayı halk kısa süreli panik yaşadı.

İçişleri Bakanlığı deprem dairesi Bakanlığı tespitlerine göre ilk deprem saat 06.48 de meydana geldi. 3,1 bir deprem yerin 7 kilometre altında yaşandı. Bu depremlerin ardından bölgede 2 deprem daha meydana geldi. Saat 07.46’da 3,6, saat 08.51’de ise 4,1 büyüklüğünde iki depremle daha sallandı.

Deprem merkezin yanı sıra çevre şehirlerde de hissedildi deprem şehirde paniğe neden oldu. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yok. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü izle depremin merkezinin Arguvan olduğunu 3,2 şiddetindeki depremin güveçte Mahallesi’nde gerçekleştiğini 3,9 Arguvan ilçesi Kavacık Mahallesi ve 4,4 Arguvan ilçesi Hakverdi Mahallesi olarak belirledi.

Dün Denizli’de deprem meydana gelmişti. Acıpayam merkezli 9.34’de 5,5 deprem şehirde panik yaşanmasına neden olmuştu. Denizli adeta beşik gibi sallanmaya devam etti dünden bugüne kadar toplamda 375 artçı sarsıntı yaşandı. Denizli Valiliği yaptığı açıklamada 30 evde hasar oluştuğu ve 3 camide hasar meydana geldiğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here