Ana Sayfa DÜNYA Maduro Yardım Gelecek Yolları Kapattırdı

Maduro Yardım Gelecek Yolları Kapattırdı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ülkesine gelen yardım tırlarının önünü kesmek için barikat kurdurdu. Maduro ABD’nin yardımını istemiyor.

10
0
Paylaş

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ülkesine yardım göndermek isteyenler için yolları kapattırdı. Maduro ülkesine İnsani yardım gönderilmesini reddederek “Biz dilenciler ülkesi değiliz” mesajını verdi. ABD den yola çıkan yardım konvoyunu engellemek için Venezuela’daki Las Tienditas Köprüsü tırlar ve barikatlarla kapatılmaya başlandı.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza konuyla alakalı açıklama yaptı. ABD Başkanı Donald trump’ın kongrede yaptığı konuşmada darbe istediğini açıkça söylemesini ifade ederek Trump Venezuela’daki darbe girişiminin başında olduğunu kabul ediyor. Biz bu durumun üstesinden gelmek için her şeyi yapıyoruz Venezuela Amerika’nın soğuk savaş günlerine geri gelmek için her şeyi yaptığını iddia ediyor.”

Kuzey Kore ve Rusya’dan Maduro’ya Destek

Kore ve Rusya Venezuela’ya destek veriyor. Rus ordusunda görevli Federal Teknik-Askeri İşbirliği Servisi direktörü General Dmitri Şugayev, Venezuela ile ortak askeri bir işbirliği için istekli olduklarını ve karşılıklı adımlar atılması durumunda onlara yardımcı olabileceklerini aktardı. Kuzey Kore’de Venezuela ve Maduro’ya destek verdiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre “seçilmiş bir devlet başkanına dış güçler ile birilerinin el atması ve indirmek istemesi kadar saçma ve kötü bir durum olamaz.” Dendi.

Maduro: ABD’nin Gözü Petrol Kaynaklarında

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ülkesinde gerçekleşen darbe girişiminin tamamen ABD’nin işi olduğunu ve ABD büyük bir tehlike ancak ABD Tump’tan daha büyüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here