Ana Sayfa DÜNYA Maduro Halkına Türkiye’de Hesap Açın Diyor

Maduro Halkına Türkiye’de Hesap Açın Diyor

Maduro özel şirketlerin yurt dışında hesap açarak iş yapmasını istiyor.

5
0
Paylaş

Venezuela tarihin en büyük siyasi ve ekonomik krizini yaşıyor. Venezuela lideri Nicolas Maduro yönetimine 50’den fazla şirkete Rusya-Türkiye Çin banka hesapları açmaları yönünde çağrıda bulundu.

Devlet başkanı Maduro yönetimindeki yetkililerle şirket temsil arasında gerçekleşen bir toplantıda bu konu gündeme geldi. Maliye Bakanlığı bu ülkede nasıl banka hesap açacaklarını yönelik adımları şirketlere öğretmeye başladı. Venezuela yetkililerin şirketleri uluslararası ödemelerini bu ülkeler hesap açacak yapmalarını istiyor. Ayrıca bu tarz ödeme yolları çok daha seçenekli ve güvenli olacak.

Venezuela ekonomisi oldukça uzun süredir sorunlar yaşıyor. Amerika’nın yaptırımlarından dolayı krizi çok daha derinden hisseden Venezuela ve en az 5-6 ülkenin en temel Gıda ve temizlik malzemelerine dahi erişim konusunda sorun yaşıyor. Enflasyonu yüzde 361’e fırlaması ile beraber gıda ürünleri başta olmak üzere temizlik malzemeleri de Venezuela halkı için neredeyse imkansız hale geldi.

Amerikan destekli Venezuela muhalefeti ise ülkenin İsviçre bankalarındaki hesaplarını düzensiz hareketler nedeniyle dondurulmasını talep etti. Maduro başta olmak üzere birçok devlet yetkilisi bu karardan dolayı oldukça sinirli devlet başkanı Nicolas maduro’ya destek olan orduda Washington tarafından tehdit edilmeye devam ediyor. Kendisini geçici başkan olarak ilan eden Juan Guaido Venezuela’nın İsviçre bankalarındaki hesaplarında doldurulması konusunda taleplerini başlattıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here