Ana Sayfa DÜNYA Maduro Elektrik Sorunu İçin Çözüm Arıyor

Maduro Elektrik Sorunu İçin Çözüm Arıyor

Maduro elektrik kesintisini araştırmak için bir komisyon kuracak.

6
0
Paylaş

Brezilya’da elektrik kesintisi sorunu devam ediyor. Venezuela Devlet Başkanı Maduro da tüm ülkeyi karanlıkta bırakan elektrik kesintisi için yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Maduro Rusya Çin İran ve Küba dan oluşan bir komisyon oluşturacağını duyurdu.

Maduro özellikle tüm ülkeyi karanlığa gömen elektrik kesintisinin sabotajı araştırmak için komisyon kuruyor. Devlet başkanı Nicolas Maduro 7 Marttan bu yana ülkede elektrik olmamasından dolayı sabotaj araştırma komisyonu kurma kararı aldı. Başkent’te yapılacak toplantılarda sabotaj nedeni araştırılacak.

Maduro sabotajın nedenini araştırmak için Rusya Çin İran ve Küba dan oluşan uzmanlarla birlikte bir komisyon kuracak söz konusu olan ülkelerin Siber saldırılar konusunda büyük tecrübeli olduğunu aktaran Maduro komisyonun Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez’in sorumluluğunda yürütüleceğini de duyurdu.

Kesintinin ardından hizmet vermekte zorluk yaşayan Venezuela hükümeti ise su kaynaklarına da el atmak zorunda olacak. Yaşanan kesintiler Venezuelalılar su kaynaklarını akın etmesine neden oldu.

İktidara yakın bir yerel haber sitesi de Çin hükümetinin Venezuela’daki elektrik kesintisini tamamen giderilmesi için yardımlarına ve desteklerini hazır olduğunu aktardı.

Venezuella’da 7 Mart gününden bu yana ülkeye elektrik verilemiyordu. Nicolas Maduro yapmış olduğu açıklamalarda elektrik kesintisinin Amerika’nın bir oyunu ve sabotajı olduğunu duyurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here