Son dönemlerde ülkemiz içerisinde geliştirilen ürünler ve diğer projeler, diğer ülkeler tarafından yakından takip edilmeye başlandı. Türk savunma sanayii araçları başta olmak üzere birçok farklı alanda dünya ülkeleri ile iletişimde olan Türkiye, son olarak yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg ve Togg için geliştirilen diğer projeler ile farkını ortaya koydu. 

Gelişimini hızla sürdürmeye devam eden ve diğer ülkelerin pazarlarında söz hakkı sahibi olmaya başlayan Türkiye, geçtiğimiz günlerde Macar şirketler ile yapılan görüşmeler ile yabancı basında bir kez daha adından söz ettirdi. Türkiye- Macaristan arasındaki ticari teşvik ajansı olarak faaliyet gösteren Hepa Türkiye ile Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu, düzenlenen bir etkinlik kapsamında Türk yatırımcılar ile Macar start up şirketlerini buluşturdu. 

YETKİLİ İSİMLERDEN MACAR YATIRIMLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR!

Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de

macaristan-turkiye-iliskileri-genisliyor-iki-ulke-birbirlerinin-pazarlarinda-yer-almaya-baslad (2)

Hepa Türkiye Genel Müdürü Burak Aktaş ile Macaristan İstanbul Başkonsolosu Dr. Atilla Pinter’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, Macaristan’ın start up şirketleri ile Türk yatırımcılar bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde iki ülke arasında yapılabilecek olan iş birliklerine ilişkin önemli konuşmalar yapıldı. 

İki ülkenin arasındaki ilişkin her daim pozitif yönde olduğunu ifade eden Hepa Türkiye Genel Müdürü Burak Aktaş, Türk yatırımcılar için Macaristan pazarının avantajlara sahip olduğunu belirtti. Kurumlar vergisinin yüzde 9’dan yüzde 8,1’e düştüğünü ifade eden Aktaş, sözlerine şu şekilde devam etti: “Macaristan firmalarının da Türkiye’de yatırımları var. Türkiye oldukça önemli bir merkez. Buradaki pazara önem veren Macaristan, ticari atılımlara teşvik ediyor.”

Konuya ilişkin yorumlarda bulunan Macaristan İstanbul Başkonsolosu Dr. Atilla Pinter ise Türkiye’de Macar yatırımcının eksik olduğunu ifade etti. Pinter “kültürel anlamda yapılan iş birliklerinin yatırımlara da yansıyacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

BULUŞMAYA HANGİ MACAR FİRMALAR KATILDI?

Hepa Türkiye ve Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğinde düzenlenmiş olan buluşmaya katılan Macar firmalar şu şekilde:

  • TRUSTCHAIN Systems KFT
  • SURVIOR Monitoring Ltd.
  • Seyu Solutions Ltd. 
  • RECnGO Ltd. 
  • ASTODI Solutions Ltd.
  • AR Analytics Ltd.
  • AMG DAO