Osmaniye Belediyesi ile Hizmet İş ve Öz Güven Sendikaları arasında varılan anlaşma ile atılan toplu iş sözleşmesi imzasına göre yaklaşık yüzde 100 zam ile en düşük personel maaşı 10.300 TL oldu. Öte yandan toplu iş sözleşmesine göre daha önce olmayan tediye, 6772 sayılı Kanun kapsamında 52 gün olarak belirlendi ve ayrıca yılda 2 kez verilen 10+10 günlük ikramiye de yükseltilerek 25+25+5 olarak düzenlendi.

Daha önce olmayan kıdem zammı da aynı şekilde 2018 yılı itibariyle geriye dönük şekilde sözleşme dahiline alındı ve personellerin maaşları ile birlikte hesaplara yatırılan çocuk parası, yakıt yardımı gibi kalemlerin yanında günlük yemek parası da brüt 75 TL’ye çıkarıldı. İşte detaylar…

TABAN ÜCRETLERE HER YIL YÜZDE 30 ZAM

Akfen Yenilenebilir Enerji ne zaman halka arz olacak? Akfen Yenilenebilir Enerji ne zaman halka arz olacak?

maaslarda-yuzde-100luk-rekor-karar-en-dusuk-isci-maasi-10300-tl-oldu (2)

Osmaniye Belediyesi ile Hizmet İş ve Öz Güven Sendikaları arasında mutabakata varılan toplu iş sözleşmesi ile belirtilen düzenlemelerin yanı sıra yevmiye 300 TL olarak belirlenen taban ücrete her yıl yüzde 30 oranda zam eklenerek işçi maaşlarına yansıtılmasına karar verildi. Öte yandan tüm sosyal hak ücretlerine sözleşme dahilinde yıllık ücret artışı tutarında artış uygulanacak ve asgari ücrete gelen zamlar baz alındığında personel maaşlarının asgari ücretin altında kalması durumunda da asgari ücretin brüt miktarına yüzde 15 daha eklenerek, personel maaşının asgari ücretin altında kalması önlenecek.

KASIM AYI MAAŞLARINA YANSITILACAK

Atılan imzalar sonrasında açıklamalarda bulunan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Kasım ayı maaşlarının 25 günlük ikramiye ile birlikte zamlı olarak hesaplara yatırılacağının müjdesini verdi. Kara açıklamasında, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinin mesai arkadaşlarım, kıymetli aileleri, belediyemiz ve Osmaniye’miz için hayırlara vesile olmasını diliyorum… Göreve geldiğimiz ilk gün söz vermiştik. ‘Çalışanımızın hakkını ödemeden hiçbir iş yapmam’ diye, bugün de bu sözümdeyim ve sonuna kadar da bu sözümdeyim” dedi.