Teknoloji devi olmak için emin adımlarla ilerleyen LG'nin yeni akıllı telefonu LG Q52 tanıtıldı. Yeni cihaz teknik özellikleri, darbelere karşı dayanıklı olması ve fiyatı açısından oldukça dikkat çekiyor. Güney Kore pazarı için hazırlanan LG Q52'nin tüm dünyada ilgi görmesi bekleniyor.

LG Q52 TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

LG Q52'de Halio P35 işlemci bulunuyor. Dört arka kamerası ili iki LED flaşa sahip akıllı telefonun ön kısmında ise HD çözünürlüklü LCD panel yer alıyor. Ayrıca LG bu yeni modelde Mediatek işlemcisini 4GB RAM ve 64GB depolama alanı ile geliştirdi. Buna ek olarak ise ihtiyaç olması durumunda dahili bellek için cihazda microSD yuvası da bulunuyor.

Arka kamera sistemi oldukça yüksek performans veren LG Q52'nin bu siteminde 2MP sensör, 48MP ana ve 5MP ultra geniş birimler yer alıyor. Ayrıca 13 MP ön kamera ise bir delik içerisine yerleştirilerek görünüme zariflik kazandırıyor.

LG Q52'nin parmak izi kısmı sağ panelde yer alırken sol panelde ses yükseltici ile Google Asistan tuşu bulunuyor. Bunların yanında 4.000 mAh batarya, USB-C bağlantı noktası, Bluetooth 5.0 ve NFC fark yaratan teknik özellikler olarak cihaza eklenmiş.

ASKERİ DAYANIKLILIK SERTİFİKASINA SAHİP!

LG'nin yeni cihazı LG Q52 çok az telefonda bulunan ABD askeri dayanıklılık standartlarını ifade eden MIL-STD-810G sertifikasına sahip. Bu sertifika aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklarda iyi performans gösterebilmek ve darbelere karşı dayanıklı olabilme niteliğini ifade ediyor.

LG Q52 SATIŞ FİYATI NE KADAR?

LG Q52'nin oldukça merak edilen fiyatı da belli oldu. Henüz Türkiye'ye gelmeyen telefon 292 dolardan satışa çıkarıldı. Türk lirası olarak 2.880 TL olan LG Q52'nin ipreksi beyaz ve ipeksi kırmızı renk seçenekleri bulunuyor.

isbilgisi.com