Ana Sayfa TEKNOLOJİ Lego 2 Dev Markaya Gönderme Yaptı

Lego 2 Dev Markaya Gönderme Yaptı

Oyuncak devi lego 2 büyük üretici ile dalga geçti. Lego'nun hedefinde Samsung ile Huawei vardı.

7
0
Paylaş

Oyuncak şirketleri arasında bir dev olan Lego, Samsung ile Huawei’nin üretmiş olduğu katlanabilir telefonlara espri niteliğinde bir eleştiri getirdi. Lego yapmış olduğu bu göndermede sonsuz yaratıcı oyun isteyen ve şarjı hiç bitmesin isteyenler için geliştirildiğini belirtirken 5 inçlik olan ekranının açıldığı zaman 11 inç olan bir hikaye kitabı haline geldiğini duyurdu.

Çinli Huawei ile Güney Koreli olan Samsung’un, katlanabilir ekrana sahip telefonlar konusunda yarış halindeki duruma Lego da dahil oldu. Huawei Mate X ile Samsung Galaxy Fold’e yönelik olarak yapılmış eleştirilerini odağına almış olan Lego, sosyal medya hesabından katlanabilir bir lego setine ait olan video paylaştı.

Lego bu paylaşımını resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdi. Şirket kitabın 5 inçe sahip olan çarpıcı kapağının açıldığı zaman 11 inç olan bir hikaye kitabı haline geldiğini belirtti. Marka bu seti Lego Fold adıyla sunuyor. Aslında marka her ne kadar Huawei ile Samsung’a gönderme yapıyor olsa da oyuncağı geçtiğimiz yıl satışa çıkardı. Set, Lego’nun sunmuş olduğu üç boyutlu olan bir kitap formundadır.

Samsung’un geçtiğimiz ay tanıttığı ve 1980 dolar fiyat etiketine sahip olan katlanabilir telefon Galaxy Fold, kapalı halindeyken 4.58 inçlik bir büyüklüğe sahip. Açıldığı zaman ise büyüklüğü 7.3 inçe kadar çıkıyor. Huawei Mate X ise kapalı haldeyken ön ekran olarak 6.6 inç boyuta açıldığı zaman ise 8 inç boya sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here