Küresel Piyasalarda Dalgalanma Devam Ediyor! Brent Petrolde Rekor Düşüş!

Küresel piyasalarda koronavirüs salgını endişesi ikinci dalga ihtimali ile birlikte yeniden gündeme gelirken yeni haftaya brent petrol fiyatlarında ciddi bir düşüşle başlandığı belirlendi.

EKONOMİ 22.06.2020 - 14:58 22.06.2020 - 14:58

Küresel piyasalarda çeşitli nedenlere  olarak devam eden dalgalanma süreci yeni haftada da sürüyor. Bu durum küresel petrol fiyatlarını da derinden etkilemeye devam ediyor. Uluslararası piyasalara bakıldığı zaman bent petrolün varil fiyatında dikkat çekici bir düşüşün yaşandığı belirlendi.

En son Cuma günü piyasaların son işlem gününde brent petrolün varil fiyatı 42.34 dolara kadar çıkmıştı. Bugün ise yeni haftaya başlayan piyasalarda brent petrolün varil fiyatında ciddi bir düşüş yaşandığı belirlendi. En son piyasalarda meydana gelen kapanışa göre yüzde 0.3 oranında azaldığı belirlendi. Sonucunda ise 42.11 dolardan işlem gördü. Batı Teksas ham petrolünde de 39.70 dolarfiyat ortaya çıkmış oldu.

Salgında İkinci Dalga İhtimali Petrol Fiyatlarını da Etkiledi!

Son dönemlerde koronavirüs salgını ile ilgili alınan önlemlerin gevşetilmeye başlaması insanlar arasında bir rahatlamaya neden oldu. Bu rahatlama sonrasında ise yeniden vaka sayılarında meydana gelen artış sonrasında ikinci dalga salgın korkusu piyasaları derinden etkilemeye başladı.

Daha öncede salgın döneminde arzın düşmesi ve kısıtlamalar nedeniyle koronavirüs salgınında ciddi bir düşüş yaşamış hatta eksi seviyelere kadar gerileyerek tarihi bir rekora imza atmıştı. Küresel piyasalarda şimdilerde yine aynı düşüş endişesinin yaşandığı belirlendi.

isbilgisi.com