Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından merakla beklenen hava durumu değerlendirmeleri paylaşıldı. Kurban Bayramı'nda hava koşullarını merak eden vatandaşların merakını giderdi. Hava koşulları Kurban Bayramı'nda ülke genelinde az bulutlu ve güneşli geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinde olacağı gündemde eyer alırken, Kıyı Ege, Akdeniz'in kıyı kesimleri ve güneydoğu Anadolu'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor.

BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ HAVA DURUMU RAPORU

Bayram'ın ilk gününde ülke genelinde güneşli hava olayları bekleniyor. Paylaşılan hava durumu raporlarına göre Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yağış bekleniyor.

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ HAVA DURUMU RAPORU

Kurban Bayramı'nın ikinci günü ile birlikte yurt genelinde güneşli ve sıcak havanın hâkim olması bekleniyor. Fakat ikinci günde de bazı bölgelerde yağış bekleniyor. Batı Karadeniz, Marmara Bölgesi'nin tamamı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda ara ara yağış bekleniyor.

CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi! CarrefourSA etiket fiyatlarını yarıya indirdi!

Yağışların etkili olacağı yerler ise; Marmara Bölgesi, Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu olarak açıklandı. Bu bölgelerde yağışların gök gürültülü ve sağanak bir şekilde olması bekleniyor.

BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ HAVA DURUMU RAPORU

Kurban Bayramı'nın üçüncü günü ile birlikte ülke genelinde gökyüzünün açık ve güneşli olması tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava durumu raporlarına göre Batı Karadeniz'İn kıyı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yağış geçişleri tahmin ediliyor. Yağışların gök gürültülü ve sağanak bir şekilde oluşması bekleniyor.