Kripto Para Piyasasının Kuralları Yeniden Yazılacak!

Bitcoin 3. yarılanmaya hazırlanırken ilginç piyasa verileri meydana geliyor ve analistlerden farklı tahminler yapılıyor. Bitcoin'in 2. yarılanma öncesindeki durumu hakkında örnekleri ortaya koyan uzmanlar Bitcoin'de meydana gelen düşüşün gayet normal olduğunun altını çizdiler.

EKONOMİ 10.05.2020 - 18:54 10.05.2020 - 18:54

2016 yılında yaşanan 2. yarılanmada tıpkı bugünkü piyasa şartlarının oluştuğunu belirten kripto para piyasası uzmanları ani düşüşlerde endişeye kapılmaya gerek olmadığını belirttiler. Bitcoin son dönemlerde yükselme ivme kazanmış 10.000 dolar seviyesini aşmıştı. Ancak ani bir düşüşle 8.000 dolar gerisine düştü.

Bitcoin'de meydana gelen bu sert düşüşün ardından toparlanma sürecine girdi. Bitcoin şu saatlerde 8690 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor.

Kripto para piyasasında halving öncesi yaşanacak tüm gelişmeleri tüm yatırımcılar dikkatli bir şekilde takip ediyorlar. Bir hafıza yoklaması yapacak olursak geçtiğimiz hjafta kripto para piyasasında milyonlarca dolar para çıkışı meydana gelmişti.

Yaşananların devamında kripto para piyasasının lideri bitcoin bir anda sıçrayış yapıp 10.000 folar barajını aşmıştı. Şimdi ise bir geri çekilme meydana geldi ve toparlanma süreci başladı.

Halvingin ardından uzmanlar Bitcoin'de çok ciddi bir yükseliş bekliyorlar. Bu yükselişin meydana gelmesi durumunda ise Kripto para piyasasının kuralları yeniden yazılacak ve halving kuralları net bir şekilde ortaya çıkacak.

isbilgisi.com