Kripto Para Piyasasında Bitcoin Ve Ethereum'a Yatırım Yapanlar Kazançlı Çıktı!

Kripto para piyasasında sert bir yükseliş meydana geldi. En çok yükselen para birimi ise Ethereum olurken Bitcoin de en fazla yükselen para birimleri arasında yer almayı başardı. Yaygın kripto para birimlerinde tek düşüş gösteren ise Tether oldu.

EKONOMİ 29.05.2020 - 09:59 29.05.2020 - 09:59

Dünyada yeni bir piyasa haline gelen kripto para piyasasında sert bir yükseliş dönemine geçiş yapıldı. Bugün hızlı bir şekilde güne başlayan yaygın kripto para birimleri ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladılar.

ETHEREUM BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKARMADI

Bu sabah en çok yükseliş gösteren kripto para birimi Ethereum oldu. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin'den çıkarak Ethereum'a geçiş yapan yatırımcılar bu değişimden kazançlı çıktılar. Sadece bugün yüzde 7,28 artış sağlayan Ethereum'un güncel piyasa değeri 25 milyar dolar olarak gösteriliyor. Ethereum şu anda 221 dolardan işlem görüyor.

BİTCOİN YÜKSELİŞ İVMESİ YAKALADI

Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin de yükseliş döneminde kar ettiren para birimleri olarak kayıtlara geçti. Bugün yüzde 3,95'lik artış gösteren Bitcoin son dönemlerdeki düşüş grafiğini tepetaklak etti. Analistlerin tahminlerini ters çeviren Bitcoin şu anda 9512 dolardan işlem görüyor. Bitcoin'in güncel piyasa değeri ise 175 milyar dolar oldu.

Bitcoin ve Ethereum'un haftalık analizine bakıldığında ise kripto para birimlerinin kazandıran bir yatırım aracı oldukları ortaya çıkıyor. Bitcoin son yedi günde yatırımcılarına yüzde 5 getiri sağlarken Ethereum'un getirdiği kazanç yüzde 11 oldu.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@