Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Olanlara Google'dan Kötü Haber! Bankalar Borcunu Ödemeyenlerin Telefonlarını Kilitleyecek!

Teknoloji devi Google tarafından bankalar için yeni bir uygulama geliştirildi. Bu uygulamaya göre bankalara borcu olan müşterilerin kullandıkları telefonlar borç ödemeleri geciktiğinde banka tarafından kilitlenebiliyor. Telefonları kullanılmaz hale gelen borçlu müşteriler borçlarını ödemeden telefonlarından acil aramalar dışında faydalanamıyorlar. İşte duyanları şok eden yeni uygulamanın detayları...

BANKACILIK 12.11.2020 - 11:03 12.11.2020 - 11:03

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Google son geliştirdiği uygulama ile gündem oldu. Dev şirket bankalar için geliştirdiği yeni uygulaması ile borçlu müşteriler ile bankalar arasındaki ilişkileri farklı bir boyuta taşıyor. Bankalara borcu olan müşterilerin telefonları bu uygulama ile bankalar tarafından kilitlenebiliyor.

BANKAYA BORCUNU ÖDEMEYENİN TELEFONU KİLİTLENECEK!

Google tarafından kullanıma sunulan Device Lock Controller isimli uygulama ile bankalar borçlu müşteriler ile çok keskin bir iletişime girebiliyorlar. Borcunu geciktiren ve ödemesini yapmayan bankalar istedikleri an müşterilerinin telefonlarını kilitleyerek kullanılmaz hale getirebiliyorlar.

Android işletim sistemi için uygun olan yeni uygulama ile bankalar vadesi gelen kredi ve kredi kartı borcunu ödemeyen müşterilerin cep telefonlarını uzaktan kontrol edebilecekler. Telefonları kilitleyebilecek olan bankalar müşterilerin yalnızca acil arama yapmasına izin verebilecek. Ayrıca telefonların diğer özelliklerini kullanılmaz hale getirmek de bankanın inisiyatifinde olacak. Müşteriler telefonlarının ayarlarına dahi erişemeyecekler.

İLK DEFA KENYA'DA KULLANILMAYA BAŞLANDI!

Google tarafından geliştirilen bu uygulama ilk olarak Kenya'da kullanılmaya başlandı. Ülkenin en büyük telekomünikasyon firması olan Safaricom müşterilerine aylık taksitlerle Android Go cihazı satıyor. Bu cihazı satın alan müşteriler ödeme yapmazlarsa bu uygulama aracılığı ile telefonların yönetimi tamamen şirkete geçiyor.

TÜRKİYE'DE NE ZAMAN KULLANILMAYA BAŞLANACAK?

Yeni uygulamanın dünyaya ne zaman ve ne şekilde yayılacağı henüz bilinmezken çok sayıda sektör bu uygulamayı kullanmak için şimdiden sabırsızlanmaya başladılar. Sadece bankalar değil taksitle hizmet veren veya satış yapan tüm şirketler bu uygulamayı kullanarak müşterilerinin ödeme yapmalarını teşvik etmek için adeta sıraya girdiler. Uygulamanın Türkiye'de ilk olarak hangi banka tarafından kullanılmaya başlanacağı ise merak konusu oldu.

isbilgisi.com

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@