Kredi Paketlerinde Patlama! Kamu Bankalarına 20 Günde 101 Bin Kişi Başvurdu!

Son dönemlerde kredi destek paketinin ekonomiye vermiş olduğu destek sonrasında yaşanan canlanma dikkat çekiyor. Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında 20 günde verilen 101 bin kişilik kredi desteğinin bir rekor olduğunu açıkladı

EKONOMİ 23.06.2020 - 14:41 23.06.2020 - 14:41

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katılmış olduğu Türkiye Bankalar Birliği 63. Genel Kurulu toplantısında önemli kararlar alındı. En son ekonomiyi canlandırmak için Haziran ayının başında kamu bankaları tarafından müjdeli haber verilmişti. Verilen haber sonrasında kamu bankaları farklı alanları destekleyecek şekilde uygun faizli kredi paketleri hazırladı. Bu paketler sonrasında yapılan değerlendirmelerde tarihi bir fırsat olduğu dile getirildi.

Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalara kredi destek paketlerine vatandaşların göstermiş olduğu ilgi de göz önünde bulunduruldu.

20 Günde Rekor Kredi Verildi!

Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamaların ardından son 20 günlük süreçte kredi destek paketlerine yapılan başvuru oranı açıklandı. Verilen bilgilere göre son 20 günlük süreç içerisinde 133 bin kişinin sadece konut kredisi için başvurduğu belirlendi. Bu süreçte başvurusu olumlu karşılanan ve kredi kullandırılan kişi sayısının 101 bin olduğu tespit edildi.

Toplam 101 bin kişiye verilen kredilerin toplam miktarı ise 25 milyar lira olarak açıklandı. Sektörde şimdiye kadar yapılan değerlendirmelerin ardından en fazla kredi miktarının bu süreçte verildiği ve bunun bir rekor olabileceği belirtildi. Konut kredisi almak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları tarafından 12 ayı geri ödemesiz olmak şartıyla 15 yıla varan vadelerle kredi verildiği ifade edildi.

isbilgisi.com