Bankacılık sektörü, ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan ve 18 yaşın üzerinde olan hemen hemen her vatandaşın hizmet aldığı sektörlerin başında gelmektedir. Kamu bankacılığı ve özel sektör bankacılığı olmak üzere iki farklı kategori altında hizmet veren bankacılık sektörü, son dönemlerde katılım bankalarının da sektöre dahil olması ile birlikte hizmet kapsamını oldukça genişletti. 

Yalnızca bir yerde sigortalı olarak çalışıyor olan vatandaşlar dahi maaş alabilmek adına bir bankada hesap açtırmak ve buna bağlı olarak da ilgili bankanın kartını kullanmak durumundalardır. Bu kapsamda bünyelerine herhangi bir sebep ile dahil olan müşterilerini kuruma bağlamak adına birçok farklı kategori altında kampanyalar geliştiren ve müşterilerine önemli avantajlar sağlayan bankalar, çoğunluk ile kampanyaları aracılığı ile TL değerinde olan para puanlar hediye etmektelerdir. Bu uygulama bankacılık sektörüne özelmiş gibi düşünülse de bazı firmalar da devamlı müşterileri için puan hediyesi uygulamasını yürürlükte tutmaktalardır. 

Marketler, giyim mağazaları, online satış noktaları, bankalar ve daha pek çok hizmet kurumu tarafından tanımlanan para puanlara ilişkin önemli bir uyarıda bulunan uzmanlar, hesapların kontrol edilmemesi durumunda aylardır biriktirilen puanların sıfırlanabileceğine dikkat çekti. 

PUAN KULLANIMINA DİKKAT!

kredi-karti-veya-banka-karti-kullananlar-dikkat-31-aralikta-sifirlanacak-hemen-kontrol-edin (2)

Büyük zincir marketler başta olmak üzere son dönemlerde birçok hizmet kurumu müşterileri için puan hediyesi uygulamasını geçirmişlerdir. Bu kapsamda belirli ürünlerin satın alınması durumunda puan biriktirilmesini ve ilgili puanların daha sonraki alışverişlerde para niteliği taşıyarak harcanmasını sağlayan hizmet kurumları, vatandaşların bütçelerini bir nebze de olsa katkı sağlamaktalardır. Bu noktada önemli bir uyarı yapan uzmanlar, 31 Aralık tarihine kadar puanların harcanması gerektiğini, aksi takdirde hediye puanların kurumlara kalacağını ifade etti. 

MOBİL UYGULAMADAN KONTROL EDİN!

Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

Bankalar için para puan hediyelerinin son kullanma tarihlerinin ilgili kurumun mobil uygulaması üzerinden kontrol edilebileceğini ifade eden uzmanlar, bankalarda hediye para kullanımı için çoğunluk ile 6- 24 ay aralığında süre tanındığına dikkat çekti.