Günümüzde kredi kartı kullanmayan vatandaş sayısı yok denebilecek kadar az. Bankaların kredi yarışı kadar kredi kartı verme yarışı da oldukça fazla. Bankalar arasında yaşanan rekabetin artmasının hemen ardından yeni kampanyalarla birlikte müşterileri kendi bünyelerine çekmeye devam ettikleri görüldü. Kredi kartı olanlara ya da ilk kez kredi kartı alacaklara bankalar görülmemiş kampanyalar sunmaya devam ediyor.

Pandemi döneminde parayla en az şekilde temas etmek isteyenler için kartlı ödemeler arttı. Ekonomik açıdan olumsuz etkilenen vatandaş da bu süreç içerisinde kredi kartı kullanmaya yöneldi. Bankalar ise müşterilerine kendi kredi kartlarını kullanmaları için çeşitli teşvikler sunmaya devam ediyor. Bedava para kampanyaları ile birlikte daha fazla lışveriş yapmaya yönlendiriliyorlar.

AKBANK 900 LİRA BEDAVA PARA KAMPANYASI DÜZENLEDİ!

5-2

Akbank kredi kartı kullanımında ülkede bir ilke imza atmıştı. Kredi kartı ile alışveriş yaptıkça puan biriktirme ve bu puanların sonrasında harcanmasına yönelik özel bir sistem geliştirmişti. Şimdilerde bu sistemi heyecanlandıran bir kampanya ile birleştiren banka müşterilerine harcadıkça kazanmaları için özel bir fırsat sunuyor.

İlk kez Akbank üzerinden kredi kartı kullanacak olan ve Axess özellikli kredi kartı alan kişilere puan verilecek. Yapılan alışverişlere göre aylık 75 liralık puan yüklemesi yapılacak. Devamlılığı olan bu kampanya ile birlikte Akbank müşterilerinin 900 liraya kadar bedava chip puan kazanabilmelerine imkan tanınacak. Akbank düzenlemiş olduğu kredi kartı kampanyaları ile en fazla fırsatı sunan bankalar arasında yer alıyor. Pek çok bankanın günümüzde kredi kartı ve puan kampanyası düzenlediği göz önünde bulundurulduğu zaman Akbank en yüksek puanı veren banka olarak ifade ediliyor.