Mepaş faturasının ödenmesinde kredi kartıyla yapılan ödemeler de kabul edilir. Kredi kartıyla Mepaş fatura ödeme işlemi anlaşmalı bankalardan ya da Mepaş internet sitesi üzerinden yapılabilir.

Mepaş Resmi İnternet Sitesinden Kredi kartıyla Mepaş Fatura Ödeme

Mepaş web sitesinden kredi kartıyla Mepaş faturası ödemek isteyen abonelerin bu işlem için takip etmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle Mepaş resmi internet sayfasına girilir.
 • Ana sayfa üzerinden sol köşede yer alan ‘’Borç Sorgulama ve Ödeme’’ yazısına tıklanır.
 • Daha sonra ödemesi yapılacak ‘’Tesisat Numarası’’nın girişi yapılır. ‘’Tesisat Numarası’’nın bilinmediği ya da olmadığı hallerde, aboneler gelen faturada yer alan ‘’Tutanak Numara’’sını yazarak da giriş yapabilirler.
 • En son aşamada site tarafından istenen yerlere kredi kartı bilgileri girilerek, kredi kartı ile Mepaş fatura ödeme işlemi tamamlanır.

Kredi kartıyla Mepaş Fatura Ödeme Alan Anlaşmalı Bankalar

Mepaş ile anlaşması olan ve kredi kartıyla ödeme kabul eden bankalar şunlardır:

 • Anadolu Bank

Anadolu bank ile yapılacak ödemede kredi kartı kullanılmak isteniyorsa, otomatik ödeme talimatı verilmelidir.

 • Akbank

Akbank üzerinde yapılan fatura ödemesi internet şubesinden ya da otomatik ödeme yolu kullanılarak, kredi kartı ile yapılabilir.

 • Garanti Bankası

Garanti Bankası üzerinden yapılan kredi kartıyla fatura ödeme işlemi, bankanın internet şubesinden ya da otomatik ödeme talimatı verilerek yapılabilir.

 • Denizbank

Denizbank üzerinden yapılan kredi kartıyla fatura ödeme işlemi, bankanın internet şubesinden ya da otomatik ödeme talimatı verilerek yapılabilir.

Yukarıda adı geçen bankaların telefon bankacılığı kullanılarak da kredi kartı ile Mepaş fatura ödeme işlemi yapılır.

Mepaş Fatura Sorgulama

Mepaş fatura sorgulamasıyla güncel ve/veya geçmiş borçlar öğrenilebilir. Bu amaçla yapılabilecekler şunlardır :

 • Mepaş elektrik resmi internet sitesi üzerinden ‘’Online İşlemler’’ menüsü seçilir ve ‘’Fatura Sorgulama’’ bölümüne tıklanır.

Ekranda açılan sayfada güncel ve geçmiş borç bilgileri görüntülenir. Mepaş web sitesinde sorgulama yapıldıktan sonra, kredi kartı ile ödeme de yapılabilir.

 • Mepaş fatura sorgulama için müşteri hizmetlerine telefon edilebilir. Bu amaçla tuşlanması gereken numara 444 0 186’dır. Bu numara arandıktan sonra ‘’6’’ tuşlandığı takdirde arama yapan kişi faturası ya da faturaları hakkında bilgi edinebilir.

Her iki yöntemde de sorgulama yapılacak sayacın tesisat numarası bilinmelidir. Mepaş elektrik tarafından gelen fatura incelendiğinde tesisat numarasının faturanın ön yüzünde yazılı olduğu görülür.

Kredi Kartı İle Mepaş Elektrik Fatura Ödeme ve Taksit Seçenekleri

Mepaş elektrik faturasının kredi katıyla ödenmesinde elde edilecek bir başka avantaj da borcun taksitlendirilebilmesidir. Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle kredi kartı kullanılarak Mepaş internet sitesinden Online ödeme başlığı altından borcun tamamı tek çekimde ödenir.
 • Ödemenin tamamı yapıldıktan sonra ilgili bankaya ulaşılarak, ödenen tutarda taksit yapılması istenebilir.
 • Böylece kredi kartı ile Mepaş’a ödeme yapılarak elektrik kesilmesi mağduriyeti önlenir.
 • Bankaya olan borç da bankanın belirlediği vade boyunca taksit taksit ödenir.

Mepaş Elektrik Faturası Gecikme Zammı

Mepaş elektrik faturası ödeme günü geçtiği halde halen ödenmemiş ise Mepaş tarafından ilgili abonenin fatura tutarı üzerine gecikme zammı ilave edilir. Yasal olarak yapılan bu işlem, faturanın son ödeme günü geçtikten sonraki her gün için fatura tutarına gecikme faizi eklenmesi şeklinde yapılır.

Mepaş elektrik faturası son ödeme tarihi geçtikten 5 gün sonra halen ödenmemiş ise abone tarafından elektrik kesintisi mağduriyeti yaşanabilir. Böyle bir durumda ilgili aboneye cep telefonuna SMS yollanmak sureti ile bilgi verilir.

Kredi kartı ile Mepaş elektrik fatura ödeme işlemi geciktirildiği takdirde elektrik kesintisi yapıldığı hallerde, fatura tutarına hem gecikme zammı, hem de elektrik açma kapama ücretleri eklenir