Kredi Kartı İle Enerjisa Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile Enerjisa fatura ödemesi internet üzerinden yapılabilir. Bu yazıda Kredi kartı ile Enerjisa fatura ödeme işlemi için başvurulabilecek yollar anlatılıyor.Kredi kartı ile Enerjisa fatura ödeme hakkında ulaşılabilecek en güncel ve detaylı bilgiler bunlardır.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 30.03.2020 - 16:41 30.03.2020 - 16:41

Online Yöntemler Kredi Kartı İle Enerjisa Fatura Ödeme

Enerjisa resmi internet sitesinden fatura ödemesi yapılabilir. Enerjisa resmi web sitesi kullanılarak  kredi kartı ile Enerjisa fatura ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemin gerçekleşmesi için ‘’Enerjisa Online Hizmetler’’ sitesine üye olunmalıdır. ’Enerjisa Online Hizmetler’’ sitesine üye olmak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • İlkin ‘’Enerjisa Online’’ internet sayfasına giriş yapılır.
 • Daha sonra sayfanın üst bölümünde yer alan ‘’ Üye Ol’’ yazısına tıklanır.
 • Enerjisa tarafından istenen bilgiler yazılır. Üye olmak için istenen bilgiler şunlardır:
  • Üye olmak isteyen kişinin adı soyadı,
  • TC kimlik numarası,
  • Üye olmak isteyen kişinin Enerjisa sisteminde kayıtlı cep telefonu numarasıdır.  
 • Daha sonra Enerjisa tarafından cep telefonuna SMS ile yollanan onay kodu, sayfada yer alan kutucuğa yazılır.
 • En son olarak Enerjisa tarafından üye olmak isteyen kişinin bilgileri ve şifresi cep telefonuna mesaj ile yollanır.
 • Bu aşamadan sonra üye olma işlemi tamamlanmış olur. Artık yollanan şifre ve üye bilgileri kullanılarak sisteme giriş yapılabilir.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra siteye ilk giriş yapıldığında Enerjisa abonesinin bir sefere   mahsus olmak üzere TC kimlik numarası bilgisini girmesi talep edilir. Daha sonra siteye her girişte sadece Enerjisa üyesinden istenen sadece şifre girmesidir.

Enerjisa Online Hizmetler üzerinden aynı kredi kartı kullanılarak, ödenebilecek fatura miktarı aylık sınırı toplam 500 TL’dir. Enerjisa Online hizmetler üzerinden fatura ödemesi yapıldığında herhangi bir işlem ücreti alınmaz.

500 TL’nin üzerinde ödeme yapılması isteniyor ise, bu durumda Enerjisa müşteri merkezlerine ya da PTT şubesine başvurulmalıdır. PTT şubelerinden kredi kartı ile ödeme kabul edilmez.

Kredi Kartı ile Enerjisa Fatura Ödeme ve Otomatik Ödeme Talimatı  

Kredi kartıyla Enerjisa fatura ödenmesi için anlaşmalı bankalarınhepsine otomatik ödeme talimatı verilebilir. Otomatik ödeme talimatı verirken bankanın bu konuda öğrenmek istediği tek bilgi  ‘’Enerjisa sözleşme hesap’’ numarasıdır. Bu bilgi bankaya iletildikten sonra Enerjisa faturaları her ay düzenli olarak, tüketicinin kredi kartından çekilerek tam zamanında ödenir. Kredi kartı ödeme günü geldiğinde tüketici bu tutarı bankaya ödemekle yükümlüdür.

Otomatik ödeme talimatı sonrasında en geç 24 saat içinde ödeme yapıldığı bilgisi Enerjisa’ya ulaşır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için özellikle ilk ödeme de ödemenin gerçekleşip gerçekleşmediğinin kontrol edilmesinde yarar vardır.

Enerjisa Sözleşme Hesap Numarası Öğrenmek

Enerjisa  elektrik sözleşmesi hesap numarası bilinmediği durumlarda başvurulabilecek yollar şunlardır:  :

 • Bu konuda en pratik yol Enerjisa faturasını incelemektir. Enerjisa faturası ön yüzünde sözleşme hesap numarası yazılıdır.
 • Enerjisa faturasına ulaşılamıyor ise Enerjisa çağrı merkezine telefon edilir. Enerjisa çağrı merkezi numarası olan 444 4 372 ‘dir. Bu numaradan sözleşme hesap bilgisi öğrenilebilir.

Kredi Kartı İle  Enerjisa Fatura Ödeme İnternet Bankacılığı

Enerjisa faturaları anlaşmalı bankaların hepsinin internet bankacılığı şubesi üzerinden kredi kartı ile ya da banka hesabından ödeme yapılabilir. Aynı şekilde internet bankacılığı aşamasındaki basamaklar takip edilerek, mobil şubeler üzerinden de kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

Kredi Kartı İleEnerjisa Fatura Ödeme Telefon Bankacılığı

Enerjisa faturaları anlaşmalı bankaların hepsinin telefon bankacılığı aranarak da kredi kartı ile ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.

www.isbilgisi.com