Kredi Çekecekler Dikkat! Kamu Bankalarının Yeni Kredi Faiz Oranları! Kredi Faiz Oranları Nasıl Değişti?

Salgın sonrasında ekonomiye destek vermek için kamu bankaları tarafından atılan adımlar çerçevesinde tarihi bir kredi destek paketi açıklanmıştı. Bu destekler sonrasında kredi faiz oranlarında son durum ne?

EKONOMİ 23.06.2020 - 10:00 23.06.2020 - 10:00

Son günlerde vatandaşlar tarafından internet üzerinden en çok kredi paketleri ve faiz oranları araştırılıyor. Kamu bankalarının Haziran başında açıklamış oldukları kredi destek paketi kısa sürede büyük bir ilgi ile karşılandı. Bunun üzerine tarihi seviye olarak kabul edilen faiz oranları da vatandaşları harekete geçirdi. Hem internet üzerinden yapılan araştırmalarda hem de bankalara yapılan başvurularda normalin üzerinde bir talep patlaması meydana geldi.

Kamu bankalarının konut, araç, mobilya, evlilik, turizm ve daha pek çok alanı kapsayan kredi paketlerinin ardından özel bankalarda geri kalmamak için çeşitli kampanyalar ve indirimlerle birlikte sürece dahil olmak istiyorlar. Bunun üzerine şimdilerde düşük faiz oranları, 12 aya varan ödemesiz süre ve 15 yıl vade seçeneği ile güncel faiz oranları merak ediliyor. İşte detaylar…

Taşıt Kredi Paketi Faiz Oranları

Yerli araç piyasasını ve üretimleri desteklemek için getirilen hem sıfır hem de ikinci el araçları kapsayan kredi paketinde sıfır binek araçlar için kredi faiz oranı 0.49 iken, ticari araçlar için 0.69 oldu. İkinci el binek ve ticari araç almak isteyenler için ise yüzde 0.82 olarak belirlendi.

Konut Kredisi Faiz Oranları

En fazla dikkat çeken kredi paketi konut kredisinde 12 aya kadar geri ödemesiz ve 15 yıl vadeli olarak destek sunulacak. Bunun içinse sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0.64 olarak belirlenirken, ikinci el konutlar için ise bu oran 0.79’a kadar çıkacak.

Sosyal Hayat Kredisi Faiz Oranları

Bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için hazırlanmış olan bu kredi paketinde mobilya, elektronik, çeyiz, ev eşyaları, tekstil gibi pek çok alana yönelik destekler bulunuyor. 30 bin liraya kadar 6 ay geri ödemesiz olan bu kredi paketi için kredi faiz oranı yüzde 0.55 olarak belirlendi.

Tatil Destek Kredi Faiz Oranları

Tatil yapmak isteyenlere özel verilecek krediler seyahat sürecini de kapsıyor. Hem sektörü canlandırmak hem de insanları harekete geçirmek için verilen tatil destek paketi ile 10 bin liraya kadar 36 ay vadeli olarak verilecek. İlk 9 ayın geri ödemesiz olması bekleniyor. Kredi  paketinin aylık faizi ise yüzde 0.67 olarak açıklandı.

isbilgisi.com