18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı! 18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı!

Yeni yıl için geri sayım devam ederken kamu kurum ve kuruluşlarından da sene sonu duyuruları gelmeye başladı. Eksik kadrolarını belirleyerek personel alımı ilanları düzenleyen kamu kurum ve kuruluşları, söz konusu ilanları peş peşe yayınlamaya başladı. Bu kapsamda Resmi Gazete’de yayınlanan son ilanlardan birisi de İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan geldi. 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, geçtiğimiz hafta yayınlamış olduğu personel alımı ilanlarında çeşitli kadrolarda uzman yardımcısı unvanı ile görevlendirilmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyduğunu ifade etmişti. Bugün başkanlıktan yeni bir istihdam duyurusu daha geldi. 

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI İLANI

kpssden-en-az-70-puan-alanlar-dikkat-icisleri-bakanligi-8-denetci-yardimcisi-alacak

2023 yılına tam personel kadrosu ile girmek isteyen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, peş peşe personel alımı ilanları yayınladı. Bu kapsamda son ilanında farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 8 yeni personeli kurum bünyesine dahil edeceğini ve ilgili yeni personellerin denetçi yardımcısı unvanına sahip olacaklarını ifade eden başkanlık, alımların yapılacak öğrenim dallarını şu şekilde sıraladı:

  • Kamu Yönetimi- Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi: 3 kişi
  • Hukuk: 3 kişi
  • Maliye: 2 kişi

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI DENETÇİ YARDIMCISI ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

4 farklı öğrenim dalı kapsamında toplamda 8 kişinin istihdam edileceğini belirten Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, ilgili kadrolara başvuru yapacak olan adayların KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerektiğini ifade etti. 

Başvuru sürecinin henüz başlamamış olduğunu ifade eden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, adayların 16- 23 Ocak 2023 tarihleri arasında başvuru ekranlarına erişim sağlayabileceklerini belirtti. Aday başvurularının e- devlet sistemi Kariyer Kapısı üzerinden kabul edileceğini ifade eden kamu kurumu, elektronik ortam dışında posta veya e- posta ile gönderilen başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağına dikkat çekti.