Konya Selçuk Üniversitesi tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan bir ilan ile İŞKUR üzerinden 67 sürekli işçinin işe alımlarının gerçekleştirileceği bildirildi. Üniversitenin Tıp Fakültesi'nde görevlendirilecek olan bu işçiler Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak işe başlatılacaklar. Toplam 67 kişinin işe alımının yapılacağının açıklandığı ilanda genel ve özel başvuru şartları da açıklandı.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ 67 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı gereği görevinden veya mesleğinden uzaklaştırılmamış olmak

-Deneme süresinde başarılı olmak

-Vardiyalı çalışma düzenini kabul etmek

-Görevini Yapmaya engel olacak fiziksel ve ruhsal bir rahatsızlığı bulunmamak

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ 67 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almıyor olmak

-Askerlik ile ilişiği olmamak

-18 yaş ile 30 yaş aralığında olmak

-Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birisinden mezun olmuş olmak

-Konya il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak

67 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Selçuk Üniversitesi'nin açmış olduğu 67 sürekli işçi kadrosu için yapılacak kura çekimi de büyük bir merakla beklenmektedir. 23 Ekim 2020 tarihine kadar bu işler için başvuru alınacak. Başvurular İŞKUR internet sitesi aracılığı veya İŞKUR il Müdürlüklerinden yapılacak. Kura çekimi ise 3 Kasım 2020'de Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılacak. Ayrıca kura sonuçları üniversitenin resmi internet sitesinden de ilan edilecek. Noter huzurunda çekilecek olan kura ile işe alınacak 67 sürekli işçi belirlenecek.

isbilgisi.com