KPSS Şartı Aranmaksızın Belediyeler 4 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Yapacaklar! İşte Şartlar ve Alım Yapacak Belediyeler!

İŞKUR tarafından yayınlanan yeni ilanların ardından bazı belediyelerin 4 5 bin lira maaşla en az lise mezunu ve KPSS şartı aranmaksızın memur ve personel aradığı belirlendi. İşte alım yapacak olan belediyeler...

İŞ İLANLARI 22.06.2020 - 22:00 22.06.2020 - 22:00

Normalleşmenin yeniden başlaması ile birlikte bazı belediyeler ve kurumlar yeniden iş ilanlarını aktif hale getirdiklerini açıkladılar. İşsizlik sorununun giderek büyüdüğü şu günlerde iş bulmak adına pek çok kişi tarafından İŞKUR ilanları takip ediliyor. Bazı belediyeler geçtiğimiz günlerde yeni  personel alım ilanı için harekete geçtiler. Bazı belediyeler tarafından 11 belediye memur ve personel alımı yapılacağı açıklandı.

Özellikle mezuniyet ve sınav şartı aranmadan yapılan iş ilanları son derece dikkat çekiyor. Bu ilanlar İŞKUR bünyesinde zaman zaman yayınlanır. Genellikle yayınlandığı anda binlerce başvuru alır. İşte yeni ilanlar…

Hangi Belediyeler Personel Alımı Yapacaklar?

İŞKUR tarafından verilen ilanlar çerçevesinde

 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi

Kastamonu Daday Belediyesi

Çanakkale Bayramiç Belediyesi

Kırklareli Kaynarca Belediyesi

Burdur Tefenni Belediyesi

Aydın Kuşadası Belediyesi

Yalova Teşvikiye Belediyesi

Kütahya Tunçbel Tunçbilek Belediyesi

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi

Kastamonu Ağlı Belediyesi

Ordu Kabadüz Belediyesi personel ve memur alımı yapacağını duyurdu.

Alınacak personelin farklı departmanlarda istihdam edilecek üzere en az lise mezunu ve KPSS şartı aranmaksızın olduğu ifade edildi. Belediyelerde maaşlar ise 4 ile 5 bin lira arasında değişiyor.

İŞKUR Üzerinden Kayıt Yaptırmak İçin Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

İŞKUR ilanlarına başvuru yapabilmek için İŞKUR kaydının yapılması gerekir. Aktiflik durumu ise kayıt tarihinden itibaren  12 ay olarak belirlenmiştir. Bu durumda kişiler resmi internet sayfası üzerinden sisteme giriş yaparak süresi dolmuşsa ‘Arama Kayıt Durumu ‘ üzerinden durumlarını aktif hale getirebilirler.

isbilgisi.com