Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre Ege Üniversitesi bünyesindeki eksik personel ihtiyacını karşılamak için 221 kişilik kadro ve sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak olan adayların en az ön lisans mezunu olması gerekiyor.

Ege Üniversitesi corona virüs salgını nedeniyle bünyesindeki eksik hastane personelini tamamlamak istiyor. Sözleşmeli personel kadrolarına 221 kişilik kontenjan açan Ege Üniversitesi kadro dağılımını açıkladı.

Hangi Alanlara Alım Yapılacak?

Ege Üniversitesi 09.04.2020 tarihi itibariyle Resmi Gazete'de yayınladığı ilan doğrultusunda 221 sağlık personeli alımı yapacak. Alım yapacağı kadroların listesi şu şekilde;

İlana Kimler Başvuru Yapabilir?

Üniversite başvuru esnasında adaylardan genel ve özel isteklerde bulunacak. Bu kapsamda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesine dayanarak;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Erkek adaylar için askerliğini yaomış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

- Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

- Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 

- Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek

gibi genel özellikler aranmaktadır. 2018 yılı itibariyle KPSS sınavların girmiş olmak yetiyor. Adaylardan baraj puanı şartı istenmediğini duyuran Ege Üniversitesi, en yüksek puana sahip olan adayların başvurularını değerlendirecek.

Başvurular 09.04.2020 tarihinde başlamış olup resmi süreç 15 gün içerisinde 23.09.2020 tarihinde son bulacaktır. İstenilen belgelerin sistemlere yüklenmesi ve daha detaylı bilgi için Ege Üniversitesi Resmi İnternet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ege Üniversitesi Resmi İnternet Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız.