Ana Sayfa EKONOMİ Korsan Ödeme Merkezleri Vatandaşı Mağdur Ediyor

Korsan Ödeme Merkezleri Vatandaşı Mağdur Ediyor

Korsan ödeme noktaları her yıl 30 milyon TL vurgun yaparak vatandaşı zor durumda bırakıyor.

33
0
Paylaş

Korsan ödeme merkezleri vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Dağıtım şirketleri 30 milyon liraya yakın vurgun yapan bu merkezlere karşı vatandaşları dikkatli olma konusunda uyarıyorlar. Küçükçekmece ve Pendik’te binlerce tüketici fatura bedellerini ödemiş ancak daha sonra faturalarının ödenmediğini öğrenerek şoku yaşamıştı.

Bu tarz dolandırıcılar özellikle İstanbul’un güzide e merkezlerini tercih ediyorlar. Ayrıca Türkiye genelinde fatura tahsilatı yapan korsan ödeme noktaları da bir hayli popüler olmaya başladı. Bu korsan firmalar müşterilerden tahsil ettikleri parayla ödeme yaptıklarını söylüyorlar ancak kurumlara herhangi bir para ödemeden bir süre sonra toplamış oldukları paralarla beraber kaçıyorlar. Bu durumda binlerce vatandaş mağduriyet yaşarken her yıl ortalama olarak 30 milyon liralık vurgun yapılıyor.

Korsan Ödeme Merkezi Sayısı Artıyor

Korsan ödeme noktaları belediyenin faaliyet izle uygulamasını yok sayıyor. Bu alandaki bir uzman “faaliyet iznine sahip olmayan noktalarda tahsilat işlemleri ve dekontların yasal geçerliliği bulunmuyor yani verilen dekontların tamamı sahte bir şekilde vatandaşa verilmiş oluyor. Ayrıca bu tarz ödeme noktalarında mutlaka kimlik kartı istemek de gerekiyor.” Ayrıca bu tarz sahte noktalardan ödeme yaparken kredi kartı ya da banka kartı kullanırsanız sizi çok daha büyük tehlikeler bekliyor olabilir vatandaş hizmet kesintisi gibi sıkıntıların dışında dolandırılma ile da birebir karşı karşıya kalıyor.

Çok kısa süre önce İstanbul’da korsan fatura ödeme merkezi binlerce insanı dolandırmış ve oldukça yüklü miktar para vurgunu yaparak kayıplara karışmıştı. Ayrıca korsan ödeme noktaları bir faturaya ek olarak 2-3 TL arasında komisyon koyuyorlar. Bu da tamamen yasal olmayan bir durum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here