Koronavirüsü Fırsat Gören Özel Bankalar Emeklileri İsyan Ettirdiler!

Bazı özel bankaların koronavirüs sürecinde vatandaşlara çıkardıkları zorluklar pes artık dedirtecek cinsten olmaya başladı. Koronavirüsü adeta fırsata çeviren özel bankalar emekli vatandaşları mağdur etmeyi sürdürüyorlar.

KREDİ 28.04.2020 - 16:53 28.04.2020 - 16:53

Koronavirüs sürecinde özel bankaların uygulamaları vatandaşları çileden çıkarmaya devam ediyor. Emekilileri bankalarına çekebilmek için reklam üzerine reklam yapan bankalar işleri karşı taraf geçince emekli müşterilerine haksız uygulamalar yapmaya başladılar.

Emeklilerin maaşlarını bankalarına alabilmek için çok sayıda söz veren özel bankalar bunların neredeyse tamamını unuttular. Emeklilere yaptıkları haksız uygulamalar neticesinde bu bankalara büyük bir tepki oluştu.

65 yaş üzeri vatandaşlara kredi imkanını tamamen kapatan bazı bankalar bu uygulamayla emeklileri oldukça üzdüler. Bazı bankalar ise emeklilere kredi imkanı sunarken yaşlarını öne sürerek hayat sigortası tutarlarını çok üst seviyede belirleyip emeklilerden tahsil etme yoluna gittiler.

Emekli vatandaşları asıl rencide eden uygulama ise kredi ertelemesi için başvuran emeklilere “Sen yaşlısın ölürsün” diyerek erteleme yapmayan özel bankalardan geldi.

Emekli vatandaşlar gördükleri bu haksız tavırlara karşı tepkilerini sosyal medya üzerinden veriyorlar. Sosyal medya yaşadığı haksızlığı anlatan Kazım Kuloğlu, “65 yaşındayım. Bankadan ihtiyaç kredisi kullanmıştım. Taksitlerimi bir gün bile aksatmadım. Kredi borcumu ertelemek için bankaya gittim. Yaşımı gerekçe göstererek erteleme yapmadılar. Maaşımı bankalarına taşırken hiç biri sen yaşlısın sana hizmet veremeyiz dememişti. Yazıklar olsun bu zihniyete.” dedi.

Bir başka emekli vatandaş Murat Güleryüz ise şikayetini şu şekilde paylaştı:

“Emekliyim ve maaşımı özel bir bankadan alıyorum. Banka bana kredi kartı çıkarttı. Ben istemedim onlar zorla verdiler. Kredi kartımda olan borç her ay maaşımdan kesiliyordu. Ramazan Bayramı ikramiyemi komple alıp kredi kartına çekmişler. Zaten ödüyorum neden fazladan para tahsil ediyorlar. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin.”

Özel bankaların bu tavırları nedeniyle vatandaşlar son dönemlerde kamu bankalarına yönelmeye başladılar. Özel bankalar koronavirüs sürecinde yaptıkları uygulamalar ile çok sayıda müşteriyi küstürmeyi başardılar.

isbilgisi.com